Lidé v Mladé Boleslavi se začali bouřit proti zastavení plánované dostavby městského divadla v Mladé Boleslavi a hromadně podepisují petici, která má přimět vedení města, aby nepřesouvalo dotace z původního záměru na jiné investiční akce.

Signatáři petice jsou podnikatelé a mecenáši divadla, kteří léta ze svých vlastních peněz dotovali jednotlivá představení i různé divadelní akce.
„Petici je možné podepsat na několika místech, například v autosalonu Bospor, v autosalonu Laureta Jelínek, v předprodeji vstupenek městského divadla atd.,“ sdělili Deníku signatáři petice, která už má okolo tisíce podpisů. Za dostavbu divadla se kromě jeho mecenášů již postavili také jeho příznivci, pravidelní diváci a umělci zvučných jmen od režiséra Ondřeje Kepky až po režiséra, zpěváka a herce Ondřeje Havelku.

Podepisují ale i někteří koaliční zastupitelé, například šéf Pirkova sanatoria Stanislav Najman. Nelíbí se jim, že primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati předal vedení divadla šek na přístavbu nové malé scény, a po více než roce příprav pak byla investice zastavena.

„Je to mrhání penězi vynaloženými na přípravu stavby, která byla dotažena do finále, tedy ke stavebnímu povolení“ řekl nedávno člen vládnoucí ODS Jaroslav Mitlener. Primátor Nwelati ale už dříve uvedl, že město bude dále do divadla investovat, do zlepšování jeho zázemí a rovněž do malé scény. S přístavbou nové scény ale prý současné vedení města nesouhlasí. „Díky tomu budeme investovat do více projektů a není pravda, že bychom do divadla neinvestovali,“ reagoval už dříve primátor Nwelati.