Podle primátora Raduana Nwelatiho je ale všechno ještě tak trochu ve hvězdách. Nejprve totiž všechno musejí posoudit odborníci, kteří vypracují také podrobnou studii proveditelnosti.

„Až budeme mít hotovou studii a budeme mít příslušné posudky od odborníků, rozhodně s tím obyvatele dotčené lokality seznámíme. Určitě nedopustíme realizaci žádné komunikace, která by obyvatelům města zhoršila životní podmínky,“ uvedl na zasedání primátor.

Podle primátora je také důležité zmínit, že nejde o žádný výstřelek posledních dní. Existují totiž původní plány, podle kterých, když došlo k zahloubení trati na Slovance, měla vést tangenta k mostu u Měšťáků. Jenže to bylo v době, kdy na stavbu takového rozsahu nebyly peníze. Nyní by tedy mělo dojít k prodloužení tangenty od obchodního centra Bondy k mostu U Měšťáků. Vše má ohlídat boleslavská pracovní skupina.

„Jedná se o projekt Středočeského kraje, a proto jsme trvali na založení pracovní skupiny, v níž budeme mít jako město zastoupení. Díky tomu budeme moci být po celou dobu projektu u toho. Vyhneme se tak tomu, že vznikne návrh něčeho, co by nebylo přínosem pro Mladou Boleslav a její obyvatele," dodal primátor.

Ve hře je i taková varianta, kdy by došlo k zastřešení vlakové trati a silnice vedla po „stropě“ takového tubusu.