Má to své pro a proti. Na 6. základní škole v Mladé Boleslavi vznikne nová mateřská školka. To velmi uleví rodičům z Mladoboleslavska, kteří i přes snahu nedokázali umístit své potomky v mateřské školce, protože byly beznadějně plné.

Jenže stavební práce se nelíbí lidem v okolí této školy. Mnohdy se tam pracuje nejméně téměř do deseti hodin večer, třeba jako ve středu. „Vstávám do práce v šest ráno a po deváté večer by ocenil klid, abych si mohl aspoň trochu vyčistit hlavu,“ přeje si beznadějně pan Jakub, jenž na hluk upozornil redakci našeho Deníku.

Investice dříve, než to schválí zastupitelé?

Město však s pozdními pracemi nic neudělá. „Pro nás je důležité, že otevřeme čtyři nové třídy a že tam vznikne 100 nových míst. A abychom stihli termíny, bude se pracovat i déle,“ řekl primátor města Raduan Nwelati. Ten chce školku otevřít v září.

„Pokud tam je hluk do deseti hodin, tak s tím nic neuděláme, ze zákona taková možnost existuje. Nevím, co se tam děje, ještě jsem se tam nebyl podívat,“ říká Nwelati. Opoziční zastupitelé na zastupitelstvu položili dotaz, jak je možné, že se na školce již pracuje, přestože teprve včerejší zastupitelstvo investice schválilo.

Primátor Nwelati na to ve čtvrtek reagoval, že odpověď pošle písemně. Zastupitel Robin Povšík však trval na odpovědi. „Ve školce očividně probíhají práce, aniž by to schválilo zastupitelstvo. Vedení města odmítá sdělit informace o 16ti milionové investici zastupitelům,“ řekl Povšík.