Míjíte oranžovou značku s šipkou a pokračujete v jízdě. Po pár stech metrech vás zastavuje značka zákazová a dělníci. V létě poměrně obvyklá situace. Celá řada silnic prochází právě během prázdnin generální opravou a Mladoboleslavsko není výjimkou. Kde si dát pozor na cestu?

Do stavebního ruchu se v červnu ponořily dva mosty, jejichž stav dlouhodobě vyžadoval opravy. Ten v Kochánkách na Benátecku se uzavřel už 1. června a zavřený bude do 15. října, ten u Mnichova Hradiště klenoucí se nad rychlostní komunikací R10 mezi Hoškovicemi a Dnebohem byl uzavřen v pondělí a rekonstrukcí bude procházet do posledního října.

Ještě déle, až do konce listopadu, se bude pracovat také na mostě a přilehlé komunikaci ve Svijanech, kde stavební práce začaly vloni v listopadu. Jim předcházelo zřícení části starého mostu, po čemž bylo rozhodnuto o výstavbě nové cesty přes Jizeru.

S dlouhodobým dopravním omezením se potýkají také Sovínky. Kvůli pracím na inženýrských sítích jsou v ulici Na Dolce, odkud se jede na Velké Všelisy, zúženy oba jízdní pruhy. Přestože zde má být hotova až v polovině října, jde již o menší dopravní komplikace.

Na prázdniny se naopak některé úseky po rekonstrukci otevřou. Už 30. června bude dokončena oprava povrchu vozovky mezi Bojeticemi a Týncem u Dobrovice, 8. července by se řidiči měli poprvé projet bez omezení po opravené silnici procházející obcí Vinec a 3. července odpoledne bude zprůjezdněn i druhý jízdní pruh v obci Podhora, jež je součástí Mohelnice nad Jizerou.

Ať už se chystáte na dovolenou nebo jenom k vodě, přejeme vám šťastnou cestu.