Už od 16 hodin mohli návštěvníci zdarma zavítat na galerii leteckého muzea na vyhlídkovou věž, odkud byl dobrý výhled na přípravu výstavy historických letadel před muzeem. Mezi 16:30 a 18:00 probíhaly z plochy letiště komentované letecké ukázky letuschopných historických letadel.

Na akci se podle Leteckého muzea dostavilo asi 500 návštěvníků, kteří se přišli pokochat krásou letu unikátních strojů. „V pestré přehlídce pak vystoupili piloti Petr Handlík s Polikarpovem PO2, originálem z roku 1937, Josef Plotnárek s Bestiolou a Jan Šimůnek s nestárnoucím Trempíkem ŠK1. Na řadu přišly i bojové letouny z období první světové války Sopwith Pup s Petrem Prskavcem, Morane Saulnier BB s Vladimírem Procházkou a Pfalz E1 s Vladimírem Lukešem,“ uvedl vedoucí muzea Vladimír Handlík.

Tím to však zdaleka neskončilo. Ve vzduchu se ukázalo nepřeberné množství letadel z nichž jedno, Caudron G3 z roku 1913, pilotoval sám Handlík, jenž akci také odmoderoval..

Akci Létáme pro vás doplnili v dobových kostýmech také členové klubu vojenské historie z Mladé Boleslavi a Jablonce nad Nisou.

Další dobový historický den se odehraje 13. června příštího roku.