O plánu informovalo letiště na svém facebookovém profilu. „Momentálně jsme ve fázi sestavování ceníků,“ řekl Ondřej Doleček ze společnosti Air Bohemia. Ta je provozovatelem letadla Pilatus PC-12 registrace OK-PTT, které patří společnosti GO Point ze skupiny Integra holding podnikatele ve stavebnictví Petra Turka z Liberce. Na mnichovohradišťském letišti má letoun svoji základnu.

Podle Dolečka vycházejí náklady na jeden let na šest tisíc eur, jedno místo v letadle u tohoto letu vyjde na zhruba 25 tisíc korun.

Společnost Air Bohemia pomáhala provozovateli letiště Aero – taxi OKR získat i IATA kód HRA pro letiště. To bylo v minulosti využíváno armádou, nyní slouží pro běžný civilní provoz.

Letiště nemá pravidelnou linku

Jeho výhodou je blízkost dálnice D10 či Mladé Boleslavi, proto ho využívají například manažeři Volkwagenu a Škody Auto. Pravidelnou linku žádnou nemá. Dosud největšími strojem, který zde přistával s cestujícími, bylo ATR 72, šlo o několik letů s fotbalisty klubů, kteří mířili na zápasy evropských pohárů s fotbalisty Liberce.