Na první tři místa nedosáhli, každopádně snaha se cení, i když ti, kteří v Polsku byli, vědí své.  „Bedna" jim unikla o vlásek a nedorozumění.
Ve dnech 22. července až 2. srpna se konalo v polské Toruni mistrovství světa v akrobacii na kluzácích. Členové reprezentace Aeroklubu České republiky ve složení Přemysl Vávra, Jan Rozlivka a Jan Rolinek obhájili v kategorii Unlimited titul Mistrů světa. Přemysl Vávra přivezl navíc zlatou medaili z povinné sestavy. V týmu Unlimited dále úspěšně reprezentovali českou leteckou akrobacii Miroslav Červenka, Miloš Ramert a Vladimír Machula, který působil zároveň jako manažer týmu. A jak to  dopadlo?

Mladé družstvo Advanced ve složení  David Beneš,  Ivo Červinka, Aleš Ferra, Miroslav Černý a pilot mladoboleslavského aeroklubu Jan Sobotka. Právě toto družstvo doplatilo na organizační nedostatky pořadatele a nesmyslná penalizace připravila poslední tři jmenované o bronzovou medaili. Tým tak skončil na čtvrtém místě se ztrátou necelých pěti bodů (z 10 891) na 3. Německo. V jednotlivcích vynikl Aleš Ferra mladší, který získal bronzovou medaili z povinné sestavy. Vítězem týmů v kategorii Advanced bylo Polsko.

Jan Sobotka ke svému výkonu řekl: „Bohužel jsem pokazil první povinnou sestavu, kdy jsem si omylem „vykopl" ve výkrutech brzdící klapky a byla z toho následující figura za nula bodů a až 34. místo. Další starty se naštěstí obešly bez podobných problémů." V volné části obsadil  6. místo a následující tajnou sestavu zalétal na 7. místě. První polovina soutěžících kategorie Advanced ještě odlétala volnou tajnou sestavu, kde skončil mladoboleslavský akrobat na 12. pozici a v celkovém pořadí to znamenalo 13. místo na světovém šampionátu. V roce 2015 se bude konat mistrovství světa v akrobacii na kluzácích v českých Zbraslavicích.