„Seniorům, kteří si nemají jak zaopatřit nákup, nabízíme jeho zajištění. Dohodli jsme se s Diecézní charitou, která bude nákupy zajišťovat, v případě velkého zájmu vypomohou zaměstnanci Klub Mnichovo Hradiště, radnice a případně zveřejníme výzvu dobrovolníkům,“ popsal podobu pomoci pro skupinu nejvíce ohroženou potencionální nákazou Lochman.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Městská policie Mnichovo Hradiště dále bude pomáhat při distribuci léků od praktických lékařů seniorům, kteří nemají možnost si je jinak zaopatřit. V tomto případě lze volat na telefonní číslo: 602 473 156‬.

Hradiště chce ale pomáhat i dalším skupinám svých obyvatel. Takže aktuálně spolu se školní jídelnou připravuje možnost vyzvedávání jídla pro děti v Mírové ulici. „Spuštění předpokládáme od úterý,“ potvrdil starosta.

Ilustrační foto
Autobusy mění provoz na prázdninový

Na webu města pak nově funguje speciální stránka, na které obyvatelé najdou veškeré informace na jednom místě www.mnhradiste.cz/corona. Stránku hodlá vedení Hradiště aktualizovat každý den.

Školky v Mnichově Hradišti od úterý také zavřou. V provozu zůstává jen MŠ v Mírové ulici a poslouží pouze zaměstnancům státní správy, případně samoživitelům, nebo lidem, kteří jsou v tíživé životní situaci. Rodiče mohou telefonicky zjistit, zda je jejich dítko možno umístit. 

Hradišťský úřad pak má status obce s rozšířenou působností (ORP) a vykonává státní správu, zůstává v provozu, ale s omezenými úředními hodinami. K dispozici bude v pondělí od 9 do 12 hodin a ve středu od 13 do 16 hodin.

V provozu a mimo provoz

Mimo provoz je pak v Dům dětí a mládeže Na Výstavišti, v Mladé Boleslavi který do odvolání všechny zájmové kroužky a kluby na všech pracovištích DDM, logicky tedy taktéž v Mnichově Hradišti..

V budovách ve vlastnictví Města Mnichovo Hradiště, se bude postupovat podle platných nařízení. Úplné uzavření budovy pro veřejnost platí tedy pro Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti, Domov Modrý Kámen a DC Jizera. Ostatní budovy, v nichž sídlí zdravotnická zařízení, jako je poliklinika a dětské zdravotní středisko, budou nadále veřejnosti přístupné s ohledem na nařízení Ministerstva zdravotnictví.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník