„Seniorům, kteří si nemají jak zaopatřit nákup, nabízíme jeho zajištění. Dohodli jsme se s Diecézní charitou, která bude nákupy zajišťovat, v případě velkého zájmu vypomohou zaměstnanci Klub Mnichovo Hradiště, radnice a případně zveřejníme výzvu dobrovolníkům,“ popsal podobu pomoci pro skupinu nejvíce ohroženou potencionální nákazou Lochman.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Městská policie Mnichovo Hradiště dále bude pomáhat při distribuci léků od praktických lékařů seniorům, kteří nemají možnost si je jinak zaopatřit. V tomto případě lze volat na telefonní číslo: 602 473 156‬.

Hradiště chce ale pomáhat i dalším skupinám svých obyvatel. Takže aktuálně spolu se školní jídelnou připravuje možnost vyzvedávání jídla pro děti v Mírové ulici. „Spuštění předpokládáme od úterý,“ potvrdil starosta.

Na webu města pak nově funguje speciální stránka, na které obyvatelé najdou veškeré informace na jednom místě www.mnhradiste.cz/corona. Stránku hodlá vedení Hradiště aktualizovat každý den.

Školky v Mnichově Hradišti od úterý také zavřou. V provozu zůstává jen MŠ v Mírové ulici a poslouží pouze zaměstnancům státní správy, případně samoživitelům, nebo lidem, kteří jsou v tíživé životní situaci. Rodiče mohou telefonicky zjistit, zda je jejich dítko možno umístit. 

Hradišťský úřad pak má status obce s rozšířenou působností (ORP) a vykonává státní správu, zůstává v provozu, ale s omezenými úředními hodinami. K dispozici bude v pondělí od 9 do 12 hodin a ve středu od 13 do 16 hodin.

V provozu a mimo provoz

Mimo provoz je pak v Dům dětí a mládeže Na Výstavišti, v Mladé Boleslavi který do odvolání všechny zájmové kroužky a kluby na všech pracovištích DDM, logicky tedy taktéž v Mnichově Hradišti..

V budovách ve vlastnictví Města Mnichovo Hradiště, se bude postupovat podle platných nařízení. Úplné uzavření budovy pro veřejnost platí tedy pro Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti, Domov Modrý Kámen a DC Jizera. Ostatní budovy, v nichž sídlí zdravotnická zařízení, jako je poliklinika a dětské zdravotní středisko, budou nadále veřejnosti přístupné s ohledem na nařízení Ministerstva zdravotnictví.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník