Jejich působení v nemocnici je odbornou praxí, kdy získávají teoretické a praktické zkušenosti, jak stanovuje zákon. „Tato praxe znamená, že k nám tento lékař-cizinec nenastupuje jako samostatný lékař, ale vždy pracuje pod přímým odborným vedením lékaře. Tato praxe trvá maximálně dva roky, kdy během tohoto období musí cizinec složit za prvé písemné, za druhé praktické a za třetí závěrečné ústní zkoušky, a to v českém jazyce,“ uvedla mluvčí Hana Kopalová.

Co se týká lékařů-absolventů, nedá se říct, že by o mladoboleslavskou nemocnici neměli zájem. „Naší nemocnici se podařilo úspěšně naplnit všechna místa pro absolventy-lékaře napříč odděleními. Samozřejmě jsou obory, o které je větší zájem a zájemci se hlásí stále. Naše nemocnice se s uchazeči snaží pracovat individuálně a každému zájemci se snažíme vyjít vstříc,“ podotkla.

Ve zdravotnictví pracuje velké procento žen, proto je prioritou podpořit především mladé rodiny, vysvětluje mluvčí Hana Kopalová. „Personál může využívat zaměstnaneckou školku nebo dětskou skupinu pro malé děti,“ dodala.