„Lidé mohou nyní chodit vyznačeným koridorem po mostě, zatímco v dalších částech mostu pokračují opravy,“ řekl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati. Uvedl to server mb–net.

Most po opravě se pro pěší i auta zcela otevře 20. prosince s tím, že finální povrch mostu nebude dokončen a konečná úprava povrchu se provede až na jaře 2008 při lepších klimatických podmínkách. Po zjištění poškozené lávky městští policisté zabezpečili, aby na ni lidé nevstupovali a proto tam hlídali až do úterního rána. Statici poté vyhodnotili poškození lávky jako natolik závažné, že ji bude nutné odstranit.

Znovuotevření mostu u Česany přivítají jak obyvatelé Čejetic, tak zaměstnanci areálu Škody Auto i dalších firem v této oblasti. Na druhou stranu řeky se lidé mohou nyní dostávat auty pouze za cenu nepříjemných zajížděk přes Podlázky a Dalovice nebo přes Čejetičky, kde neustále riskují dlouhé čekání u stažených závor na železničním přejezdu. Po dobu opravy mostu také město nechalo posílit linky městských autobusů do této oblasti.