Kdo zaujme post Kábrta a co kapela chystá v nejbližší době? Na to jsme se zeptali manažera kapely Martina Palduse.

Proč David Kábrt v Layle končí? Má něco lepšího?
Mohou za to rodinné důvody, spojené s nedostatkem času pro rodinu, poněvadž se i často zkouší.

Kdo Davida nahradí?
Zatím prozradím jen to, že je z nás všech nejmladší a je z Kosmonos. Samozřejmě budete první, kdo bude zveřejňovat jméno našeho nového zpívajícího kytaristy.

Chystáte s Davidem nějakou rozlučku, veřejnou?
S Davidem se chceme určitě důstojně rozloučit a poděkovat mu, protože se rozcházíme v dobrém. V době, kdy kapela už pilně trénuje, dvakrát v týdnu i s novým kytaristou, tak stávající akce, dokud bude třeba odehraje David.

V Nechálově u Svijan hrajete v den výročí sametové revoluce. Je to náhoda?
Je to náhoda. Doufáme, že lidi do Nechálova u Svijan za námi přijedou, co nejvíc lidí.  A co Vy, přijdete také?

Díky za pozvání, přišla bych ale raději do Bělé. Vím, že jste datum hraní v nové sokolovně tajili. Tak kdy?
Otázka v pravý čas, protože jsem se to právě dozvěděl a chystám pro tuto akci mediální kampaň. Akce v Sokolovně v Bělé pod Bezdězem bude v pátek 9.listopadu. Vystoupíme tam s Laylou a spolu s námi kapela od Lomnice nad Popelkou Tampelband. Společně přestřihneme pásku a popřejeme novému provozovateli a personálu, aby se maximálně dařilo a budeme doufat, že tam naše akce budou hojně navštěvovány.

Chystáte už nějaké vlastní písničky?
Ano, vlastní písničky se chystají, ale ještě si všichni na CD Layly chvíli počkáme.
Jak se těšíte na Vánoce, připravujete pro fanoušky překvápko do konce roku? Už nakupujete dárky?
Na vánoce se těšíme všichni, až na nějaké drobné výjimky. Hned po štědrém dnu a to  dvacátého pátého prosince  už bude stát Layla opět na podiu v Nové Vsi nad Popelkou. Překvapením pro nás je odchod Davida, jiné na vánoce nechystáme. Ale myslím, že příští rok pro překvapení budeme mít spoustu času a prostoru. Nevím, jak jsou na tom s dárky kluci, ale já mám skoro všechno nakoupené. Nakupuji celý rok, jen bývá před vánoci občas problém ty dárky najít, občas se mi i stane, že je najdu úplně v jinou dobu, než je potřebuji najít.

Cíl kapely do roku 2013?
Hrát, hrát, zkoušet a zase hrát. A samozřejmě naše akce trávit s přáteli, které máme rádi.

Kam nás pozvete v nejbližší době?
Chtěl bych všechny pozvat už teď v sobotu 27.října do Mladějova v Českém ráji, kde budeme vystupovat společně s kapelou Komunál. Původně tam měli vystupovat kluci se Seven, ale Fíla (zpěvák Filip Šubr) musel pracovně odcestovat. Manažer Seven Honza Šťastný nás oslovil, zda bychom mohli zaskočit a jelikož jsme měli volný víkend, tak velice rádi.