KWD Bohemia je dceřinou společnosti německé firmy Schnellecke Group a zabývá se svařováním lehkých konstrukcí, které dodává nejen do Škody Auto v Mladé Boleslavi, ale také do celého koncernu Volkswagen. V roce 2011 už měla první projekty na Škodu Rapid a Octavia. Zpočátku zaměstnávala jen něco kolem třiceti zaměstnanců, nyní jich má desetkrát tolik a stále shání nové.

„V první řadě chceme dát zaměstnancům možnost, aby sem vzali své rodiny a ukázali jim, kde a s čím pracují. Kromě toho jsme pro ně připravili i kulturní program, a tak zde mohou strávit i hezké sobotní odpoledne," láká návštěvníky manažer KWD Bohemia Michal Stárek.

Areál bude otevřený od 12 hodin. Zhruba o hodinu později vystoupí zdejší dětský pěvecký sbor Plamínek a od půl druhé do půl čtvrté se návštěvníci mohou podívat do útrob závodu, kde si prohlédnou jednotlivé části výroby.

„Zavedeme je například do haly, kde máme robotické svařovací pracoviště a velké svařovací linky. Tyto stroje jsou samy o sobě zajímavé, a tak je návštěvníkům ukážeme i v částečném provozu. Roboti sice nebudou nic svařovat, protože to by nebylo bezpečné, ale budou se hýbat," dodal jednatel Simon Skarabis.

Nebude chybět ani vystoupení šermířů, mažoretek, soutěže na pódiu a připravené bude i občerstvení.