Víte ale jaká je kvalita vody na Mladoboleslavsku? Se zhoršenou kvalitou vody počítejte na Komárovském rybníce, hygienici doporučují se po koupání osprchovat.

Ostatní koupaliště hlásí vodu bez problémů, v Bělé pod Bezdězem, Dolním Bousově a Bukovině přes Klášter, Bakov až k Dobrovici, luštěnickému nebo semčickému koupališti.

Pokud se chystáte na Máchovo jezero, provozovatelé hlásí vodu v pořádku. "Voda v Máchově jezeře je čistá a krásně teplá. Naposledy jsem se koupala v jezeře včera a voda byla opravdu báječná. Kvalitu vody Máchova jezera každoročně sledujeme formou monitoringů a z provedených rozborů vody vyplývá, že je letos voda čistší než v roce minulém. Počet sinic v Máchově jezeře neohrožuje lidské zdraví. Počet buněk sinic / ml se nyní pohybuje od 2.400 - 13.144, přitom nízká pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů vzniká až od 20.000 buněk sinic/ml a zákaz koupání se vyhlašuje pokud počet sinic / ml překročí hodnotu 100.000. Přijeďte se vykoupat a přesvědčte se sami, že voda v Máchově jezeře je skvělá," řekla Boleslavskému deníku ředitelka Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero Lenka Trajerová.