Přítomní návštěvníci celé akce tak mohli zvolit nejkrásnější morče, potkana a králíčka. Kromě krásy však mohli přihlédnout i k tomu, jak si jejich favorit vedl v některých soutěžích – pojídání okurky na čas, prolézání papírovou rourou nebo slalom.

Svými znalostmi mohli okouzlit i samotní chovatelé ve vědomostní soutěži. „Myslím, že byla docela náročná, otázky se týkaly i jiných zvířat, nejen těch, které mladí chovatelé vlastní a důvěrně znají,“ uvedla Martina Kotlabová ze Zahrady DDM.

V kategorii morčat nakonec zvítězila Korynka chovatelky Hanky Kryšpínové. „Má moc ráda okurky, a tak bodovala i v soutěži, kde měli mazlíčci sníst kousek okurky, co možná nejrychleji,“ řekla majitelka. Missákem v kategorii potkanů se stal Hodan Katky Václavíkové, a kategorii králíků ovládla Bobina Pepy Hrdličky.

Divácky atraktivní podívanou byla švábodráha, na níž pořádali závody dva neposední obří švábi. „ Jsou to afričtí švábi, kteří bydlí u nás v Zahradě,“ prozradila Kotlabová.

Děti se nemohli dočkat křtu kůzlete kozy kamerunské, které přišlo na svět počátkem dubna. O jeho jménu mohly rozhodnout děti tak, že vkládaly své tipy se jmény do krabičky v kavárně Zahrady. „Mezi největší favority patřila jména Karlík, Matěj a Eliáš. Nakonec zvítězila poslední varianta,“ dodala Kotlabová.

Eliáš dostal ke křtu krásný dort z jablek mrkví a čerstvě natrhaných pampelišek.