Na teplejší měsíce se už nyní těší obyvatelé Bradlce. A mají důvod. Obci se před několika dny podařilo zcela zrekonstruovat místní tenisový kurt. Celá akce přišla na statisíce korun. Část peněz tvořila také dotace z kraje.

Původní tenisový kurt byl v Bradlci vystaven v osmdesátých letech. „Na jeho stavu se podepsal zub času. Zchátralo oplocení a rovněž stav kurtu už nevyhovoval. Právě proto jsme se po přibližně pětadvaceti letech od výstavy postarali o jeho celkovou rekonstrukci,“ řekla Boleslavskému deníku starostka Bradlce Marie Horáková.

Obec se neustále rozrůstá. Vznikají zde nové domy. Bydlí zde na osm stovek lidí. „Ti zároveň požadují i lepší sportovní vyžití. V letošním roce jsme opravili tenisové kurty v místním sportovním areálu,“ uvedla Horáková. Celá rekonstrukce přišla na 450 tisíc korun. 100 tisíc korun tvořila dotace z Krajského úřadu Středočeského kraje. Zbylou částku musela obec zaplatit ze svého rozpočtu.

Nutné bylo zrekonstruovat celé podloží kurtu a oplocení. Nové jsou také sítě na kurtech. Tenisové kurty si hned při slavnostním otevření vyzkoušelo několik místních tenisových nadšenců. „V současné době máme informace o tom, že by si obyvatelé Bradlce rádi zamluvili na celý příští rok permanentku,“ řekla Deníku starostka Bradlce Marie Horáková.

Kromě tenisu si mohou lidé ve sportovním areálu zahrát také volejbal či nohejbal na dvou přilehlých kurtech. I je by chtěla obec v budoucnu opravit a zlepšit tak jejich kvalitu. V příštím roce chce obec nechat celý areál oplotit. Dnes tak může do areálu vstoupit prakticky kdokoliv a kdykoliv. Tomu by tak měl být konec. Součástí areálu bude také klubovna, v níž sportovci naleznou zázemí v době odpočinku. „Chybět tam rozhodně nebude sociální zařízení a místnost, kde se budou moci sportovci scházet,“ řekla starostka Bradlce.