VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Boleslavi vznikla nová společnost Kultura a. s.

MLADÁ BOLESLAV - Sdružovat bude Dům kultury, Kulturní středisko Svět a Informační centrum.

17.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Vít Šimánek

„Konečně jsme se dočkali!“ Těmito slovy komentoval první náměstek primátora Jan Smutný registraci nové akciové společnosti Kultura a. s. Proč tolik radosti?

Podle ředitele Domu kultury v Mladé Boleslavi je nově vzniklá akciová společnost výhodná ze tří důvodů. První důvod je ekonomický, neboť akciová společnost bude jako celek plátcem DPH a žádná z jejích součástí tak nebude zbytečně platit daň z přidané hodnoty, aniž by ji dostala zpět od státu.

Druhý aspekt je organizační. Jelikož všechny součásti akciové společnosti budou vystupovat jako celek, bude větší přehled o jednotlivých kulturních akcích pořádaných na území města. „Nestane se tak, že by se konaly dvě akce současně,“ naznačil jednu z výhod Filip.

A konečně třetím důvodem, možná tím nejdůležitějším, je, že akciová společnost má větší šance žádat a získávat peníze z různých programů, mimo jiné i od Evropské unie.

„Vznik akciové společnosti není momentálním nápadem, ale dlouhodobým procesem. Usilovali jsme o to už dlouho,“ uvedl dále Filip, který se zároveň stane šéfem společnosti Kultura a. s. „Rovněž byl jmenován i předsedou představenstva Kultura a. s.,“ doplnila mluvčí města Mladá Boleslav Jitka Zinke.

Pod novou akciovou společnost bude patřit celkem pět objektů v Mladé Boleslavi. „Jde o Dům kultury, pronajatý objekt Kulturního střediska Svět, pronajatý objekt Templu, Sbor českých bratří ve vlastnictví města a také vyhlídková věž,“ vyjmenoval náměstek Smutný.

V současné době je již akciová společnost řádně zaregistrována a na stůl radních a následně i zastupitelů města jde materiál, který navrhuje zrušení příspěvkových organi〜zací Informačního centra a Kulturního střediska Svět.

Od začátku příštího roku už tedy bude možné připravovat společné programové vytížení nové společnosti, tedy jejich jednotlivých organizací, které bude sdružovat. „Personální změny v souvislosti se vznikem společnosti nechystáme. Evidujeme jen některé žádosti o ukončení pracovního poměru z důvodu starobního důchodu či jiných osobních důvodů,“ ujistil náměstek Smutný.

Jediným akcionářem nové společnosti se základním kapitálem ve výši dvou milionů korun je město Mladá Boleslav.

17.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ilustrační foto.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení