Ptácká, Laurinova, Štyrsova, Jičínská, kruhový objezd u styku ulic T. G. Masaryka, náměstí Míru a V. Klementa, křižovatka s Jaselskou, Neuberk, třída T.G.Masaryka…

To je jen náhodný výčet míst, kde musí v době prázdni a právě probíhající celozávodní dovolené řidiči počítat s dopravními komplikacemi.

Vzhledem k tomu, že zaměstnanci Škodovky mají dovolenou a provoz je mnohem menší, vázne doprava v ranních hodinách především tam, kde jsou umístěny dočasné přenosné semafory, což je na Ptácké ulici a před kruhovým objezdem na náměstí Míru.

Posledně jmenované místo je pak hodně komplikované i pro chodce, protože stabilní semafor, který tu řídí dopravu normálně, je mimo provoz. „Tady přejít, to je opravdu o život, už tu stojíme čtvrt hodiny a málem nás přejel autobus MHD," zlobili se včera ráno Jana Sýkorová a Eva Hlavníková, které se pokoušeli rušnou silnici v blízkosti zastávky U Sportu přejít.

Naštěstí by ale právě toto klíčové místo mělo být brzo dokončené. „O víkendu 15. až 16. srpna dojde k úplné uzavírce okruhu ze všech větví, kdy bude pokládána finální vrstva komunikace. Od příštího týdne mají být kruhový objezd i všechny navazující větve komunikací průjezdné již bez omezení," potvrdil informaci tiskový pracovník města Pavel Šubrt.

Do konce měsíce ovšem potrvá částečná uzavírka provozu na náměstí Republiky (tady je opět přenosný semafor) a na Jičínské ulici.

„Objízdná trasa vede po trase Jičínská Dukelská Husova Havlíčkova. Autobusy budou využívat objízdnou trasu tř. T. G. Masaryka ul. Dukelská Šmilovského Husova tř. V. Klementa, popřípadě Havlíčkova," uzavírá Pavel Šubrt.