Podle starosty Jaroslava Krále by stavba byla nákladná a zbytečně by na dlouhou dobu zatížila městský rozpočet. „Vše bychom museli financovat sami. Neexistuje žádný dotační titul, takže by si město muselo vzít úvěr. A provoz by byl ztrátový," uvedl starosta.

„Chtěl bych před koncem volebního období dokončit co nejvíce rozjetých akcí tak, abych úřad předával v co nejlepším stavu. Přenechat svému nástupci stomilionový úvěr a rozpracovanou stavbu by nebylo férové," dodal Král.

Město připravuje projekt na modernizaci venkovního bazénu, který se nachází u zimního stadionu. „Vznikne tam například objekt, který bude sloužit v létě bazénu a v zimě pak stadionu," říká starosta.

I když krytý bazén nebude, otevírá se nový sportovně rekreační areál v lokalitě Urbanovka. „Vybudovali jsme zde odpočinkové místo a plochu doplnili o aktivity pro všechny věkové kategorie a celoroční využití," podotkl starosta. Na levém břehu řeky Jizery tak návštěvníci nově naleznou například workoutové hřiště, hřiště na beach volejbal i místo na piknik, kde je zřízeno i veřejné ohniště.