Ve vašem fitcentru nabízíte kruhové tréninky, co si pod tím můžeme představit?
Kruhový trénink je metoda posilování, známá už desítky let. Pomocí ní cvičili a stále cvičí například boxeři, fotbalisté či motokrosaři. Má v podstatě využití pro drtivou většinu sportů.

V čem spočívá princip procvičování těla?
Zaměřuje se hlavně na nohy, záda, břicho, hrudník, ramena a paže. Cvičí se s menšími váhami, ale zato s větší intenzitou.V našem kruhovém tréninku procvičujeme dost opomíjený střed těla, to znamená vnitřní svalstvo, které nám drží páteř, a také klademe důraz na rozvoj dynamiky, koordinace a výbušnosti.

Kdo si může přijít zacvičit?
Téměř každý. Většinou cvičíme s vlastní vahou těla nebo malými váhami, takže obtížnost si člověk volí intenzitou. Chodí k nám muži i ženy. Ovšem pro nesportovce se tento typ tréninku může stát peklem, ale kdo vydrží, stane se pro něj vášní. Pro aktivní sportovce je to perfektní kondiční příprava a zefektivní jeho výkony.

Jak je kruhový trénink prospěšný pro tělo člověka?
Tím, že se na tréninku nezvedají velké váhy, dbáme hodně na techniku provedení cviku, což je velmi pozitivní. Při zvolené vyšší intenzitě se tělo dostane do anaerobní zóny a dochází k posilování srdečního svalu a kardiovaskulárního systému.

Řekněte, proč vaše fitko nabízí právě kruhové tréninky?
Jako motokrosový závodník jsem vždy hledal nejlepší způsob zimní přípravy. Stejně jako vše ostatní i tento odlišný typ posilování jsem okoukal od amerických závodníků. Protože v Mladé Boleslavi jsem nic podobného nenašel, rozhodl jsem se tréninky dělat sám a zanedlouho jsem pro zájem otevřel tělocvičnu pro veřejnost.

Kdo má o kruhové tréninky největší zájem?
Chodí k nám motokrosoví závodníci, ale také fotbalisté, horolezci, cyklisté … Ovšem spousta lidí, kteří k nám chodí má jen tyto ,,kruháče".

Komu byste kruhový trénink doporučil?
Doporučil bych ho lidem, kteří chtějí svoje výkony posunout výše, zefektivnit svojí přípravu, trénink a v neposlední řadě také lidem, kteří se nebojí výzev a chtějí si pořádně dát do těla.