Už dlouhou dobu volají zejména obyvatelé Debře a Josefova Dolu po řešení nebezpečné křižovatky silnic I/38 na Bělou a II/610.

„Jezdím tudy denně, a zejména když chcete osmatřicítku jen přejet směrem od Debře k Michalovicím, je to mnohdy o život. Auta se z kopce od města řítí velkou rychlostí, padesátku dodržuje minimum lidí," tvrdí Karel Antl, který žije v Debři.

I ministerstvo dopravy potvrzuje, že se nebezpečnou křižovatkou a jejím řešením zabývá nejméně od roku 2013. Boleslavský zastupitel Přemysl Sezemský spolu se senátorem Jaromírem Jermářem znovu upozornili na situaci současného ministra dopravy Dana Ťoka.

„Dostalo se nám odpovědi, že už v loňském roce byl představen návrh na přestavbu této průsečné křižovatky na okružní," potvrdil Boleslavskému deníku Přemysl Sezemský. Kruhový objezd by měl přinést zvýšení bezpečnosti už jen proto, že řidiči budou muset zpomalit.

Vypadá to, že po vydání stavebního povolení by stavbě nového kruhového objezdu nemělo stát nic v cestě. Podle informací z ministerstva dopravy by mohla začít už letos na podzim.