Ke slovní potyčce mezi fotbalovými fanoušky a policisty došlo ve středu před půlnocí na parkovišti před obchodním domem Kaufland v Mladé Boleslavi.

Jak se vše odehrálo? Asi stovka fanoušků před mezinárodním zápasem EURO 2008 devatenáctiletých mezi Českou republikou a Německem, které se odehrálo na stadionu v Mladé Boleslavi, zaparkovali v podzemní garáží Kauflandu.

Po zápasu na ně čekalo velmi nepříjemné překvapení, obchod totiž podzemní garáž zamkl. Lidé tak čekali přes dvě hodiny, asi dvacet minut přes půlnoc, na svá auta.

Majitelé aut byli po právu naštvaní, jenže si vztek vybíjeli boucháním na vrata. Proto musela přijet situaci na místo uklidnit policie. „Deset lidí bušilo do vrat, zasáhnout jsme museli,“ řekli policisté na místě.

Městští strážníci a policisté zablokovali příjezdovou silnici ke garážím a oddělovali fanoušky od vrat. Mezi fanoušky a policisty nebyla nouze o nadávky. „Kdybyste nás nechali bouchat na vrata, tak už nám dávno někdo otevřel. Uvnitř je bezpečnostní služba,“ rozčilovali se. Ta však nemá oprávnění otevírat.

„Dejte nám naše auta,“ pořvávali a provokovali fanoušci policisty tváří v tvář. Ti jim naopak hrozili pokutou za rušení nočního klidu.

Podle majitelů aut Kaufland zavřel garáž neoprávněně, přestože zavírací doba je do 22 hodin. „Mají tady nápisy, že garáž bude otevřena ještě hodinu a půl po uzavření obchodu,“ tvrdí lidé.

Policisté se přes dvě hodiny snažili sehnat odpovědného pracovníka Kauflandu, který má právo vrata otevřít. To se jim podařilo dvacet minut po půlnoci. Fanoušci pak za hlasitého skandování a potlesku poklidně odjeli. „Mám v sobě čtyři piva, chyťte si mě pořvával jeden z řidičů z auta a zmizel v tmavých ulicích Mladé Boleslavi.