Spal v dešti na lavičce
Mladá Boleslav – Starost o člověka, který v dešti usnul na lavičce, vedla občana Mladé Boleslavi k zavolání strážníků. „Muž spal na lavičce v ulici Erbenova a vzhledem k deštivému počasí by mohlo dojít k jeho podchlazení. Hlídka na místě zjistila muže, který usnul na cestě domů z restaurace,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta. Strážníci muže vzbudili a legitimovali. Zjišťovali, zda je v pořádku a jestli nepotřebuje lékařské ošetření. On se ale zřejmě cítil dobře, ošetření nežádal a odešel domů.

Opilec si ustlal na ulici, kde navíc znečistil zastávku
Mladá Boleslav – Policisté o víkendu vyjížděli k člověku, který si jen tak klidně ustlal na ulici. „V 10.40 hodin oznámil jednatel Dopravního podniku Mladá Boleslav, že na zastávce MHD Pod hradem v Nádražní ulici spí opilec. Strážníci na místě zjistili muže pod vlivem alkoholu, který znečistil prostor zastávky,“ uvedl Kypta. Policisté výtečníka z místa okamžitě vykázali a následně jej také nahlásili správním orgánům města na mladoboleslavském magistrátu. K podobným případům dochází v městě častěji. Je také obvyklé, že bezdomovci místo, na kterém si „ustelou“, znečistí, obvykle věcmi donesenými z popelnice.

Opilec usnul na lavičce.

Dopravu místo policistů řídil pracovník stavby
Mladá Boleslav – Policisté se o víkendu zaobírali velmi nepříjemnými problémy spojenými s dopravou. „V průběhu denní směny volali na správu MP řidiči vozidel, která stála v koloně u OC Olympia se stížností, že se kolona nehýbe a proč MP nekoná. Operační vysvětloval volajícím, že MP nedisponuje oprávněním k řízení provozu,“ popsal Kypta. „Měšťáci“ u PČR ověřili, že o problému vědí, ale kvůli vysoké vytíženosti hlídek nemohl k dopravní situací nikdo zavčasu přijet. Operátor kamerového systému monitoringem místa zjistil, že provoz řídí pracovníci stavby.

Usnul na silnici
Mladá Boleslav – Před půl dvanáctou v noci pro změnu oznámil jeden z místních, že v Blahoslavově ulici leží na vozovce muž. Hlídka na místě zjistila osmačtyřicetiletého muže polské národnosti, který byl na mol opilý. Strážníci Poláka probudili a po ověření totožnosti doprovodili do nedaleké ubytovny, kde ho předali spolubydlícím.