Patří k nim omezení krátkodobých pobytů na ubytovnách (čímž se rozumí ubytování do 30 dnů). Nově je dostupné pouze zaměstnancům, kteří se mohou prokázat certifikátem o ukončeném očkování. Na zaměstnance, kteří na ubytovnách pobývají dlouhodobě, se však toto omezení nevztahuje.

Nepřehlédnutelné změny jsou pak patrné v podnikových jídelnách. Míst k sezení ubylo v důsledku označení červenými a zelenými piktogramy, jejichž účelem je zajistit mezi strávníky dostatečné rozestupy. Některé stoly, kde by tímto režimovým opatřením bylo zajišťování odstupu obtížné, doplnila dělicí plexiskla. Restaurace Akuma a Na Karmeli – tedy u provozů mimo vlastní areál automobilky a Škoda Auto Vysoké školy – se pro vstup zákazníků, kteří nejsou interními zaměstnanci nebo studenty, požaduje certifikát o dokončením očkování nebo splnění jiných předepsaných podmínek takzvané bezinfekčnosti.

V neděli přibylo 5650 nakažených covidem. Vzrostlo také incidenční číslo
Za neděli přibylo 5650 pacientů s covidem, o 2,5 tisíce více než minulý týden

Firma nadále aktivně podporuje očkování proti onemocnění covid-19, o něž zájem mezi zaměstnanci vzrostl v reakci na změnu státem nastavených pravidel. V termínech, které pro očkování nabídla firemní zdravotní služba, se tvořily fronty. Ve svařovně mladoboleslavského závodu se dokonce přihodilo, že ačkoli se k očkování registrovaly čtyři desítky zájemců, očkovaných lidí bylo nakonec 113 – další zaměstnanci přicházeli i z okolních hal a místo plánované hodiny a půl se píchání injekcí protáhlo na tři hodiny. Ještě o dva týdny dříve přitom podle slov vedoucího firemního lékařství Jiřího Prokopa bylo naopak třeba likvidovat vakcíny, o něž nikdo neprojevil zájem.

Aktuálně je celková proočkovanost pracovníků automobilky vcelku srovnatelná se zbytkem populace: přes 60 procent. Již dříve šli příkladem zástupci vedení firmy, ale také představitelé odborové organizace. Ta se hlásí k tomu, že z pracovníků Odborů Kovo MB se nechalo očkovat sto procent.