Škoda se stále překonává

Mladá Boleslav – V červenci přihlásilo v Čechách do provozu novou škodovku 5366 řidičů. Přestože produkci společnosti Škoda Auto v minulém měsíci výrazně ovlivnila třítýdenní celozávodní dovolená, automobilku mohou těšit skvělé výsledky za první pololetí letošního roku. Dodávky zákazníkům oproti loňskému roku stouply o 1574 vozů na celkových 45 232. Podíl značky s okřídleným šípem ve znaku na českém automobilovém trhu činí 31,31 procenta. 

Zámek Svijany se stal Památkou roku

Svijany - Liberecký kraj ocenil rekonstrukci Zámku Svijany titulem Památka roku. Proměna zchátralého objektu, který s pomocí milionů z evropských fondů během posledních tří let opravil Pivovar Svijany, ve společenské a kulturní centrum komisi nadchla. Ocenění bude na místě předáno 28. září stejně jako šek na 50 tisíc korun, který hodlá pivovar využít na vybudování dětského hřiště v areálu zámku. 

Hudba a smích budily spáče

Mladá Boleslav – Hlasitá hudba a výbuchy smíchu rušily včera po jedné hodině ranní obyvatele Havlíčkovy ulice. A obrátili se na strážníky. Hlídka na parkovišti zastihla skupinu lidí a upozornila je na nutnost dodržování nočního klidu s ohledem na akustiku panelové zástavby. Zdálo se, že zmizeli, o půl hodiny pozdějise ale strážníci museli vrátit, neboť se sídlištěm začal opět rozléhat hlasitý smích. Hlídka tentokrát veselou noční partu z místa vykázala.

Ilustrační foto
Do vody bez obav: přírodní koupaliště jsou v pořádku

Náměstí si spletli s pláží

Mladá Boleslav – Horké počasí posledních dnů láká k odpočinku na pláži. Přesně toho se rozhodla využít skupinka dětí, která ale místo k vodě vyrazila ke kašně na Staroměstské náměstí. Tam využily hrací prvky jako věšáky na odložené oblečení a kolem si rozložily ručníky. Jejich počínání však sledoval pracovník kamerového systému městské policie, který upozornil hlídku. Strážníci děti poučili o tom, že náměstí není veřejné koupaliště. Ty vše uklidily a místo opustily. Ovšem ne na dlouho. Zhruba za hodinu se totiž situace opakovala. Na místo tak opět vyrazila hlídka, která opakovala malým nezbedům i ženě, která je měla na starosti, že na náměstí se veřejná pláž nenachází.

Na komíně bydlí pár sokolů

Mladá Boleslav – Dvousetmetrový komín dceřiné společnosti automobilky Škoda Auto Ško-Energo se stal domovem sokolů stěhovavých. Vzácní dravci jsou nepřetržitě sledováni kamerou a zájemci se na ně mohou dívat na adrese www.sko-energo.cz. Společnost Škoda Auto tímto způsobem také podporuje ornitology zkoumající chování ptáků. Uměle vytvořené hnízdo na vysokém komíně teplárny v roce 2015 je pro sokoly ideálním domovem.

Vodárenská je zavřená

Mladá Boleslav – Od začátku srpna až do 1. září platí úplná uzavírka Vodárenské ulice v Čejeticích. Důvodem je rekonstrukce komunikace. Uzavírka se týká obou jednosměrných spojovacích komunikací s Koněvovou ulicí. 

Vizualizace developerského projektu, jehož realizace by měla proběhnout v místech restaurace Koliba na Štěpánce v Mladé Boleslavi.
Ukončí kauzu Štěpánka výměna pozemků?

Další příležitost pro Madeju

Mladá Boleslav – První inscenací nové divadelní sezony bude v městském divadle autorská inscenace režiséra a někdejšího uměleckého šéfa divadla Pavla Kheka a dramaturgyně Lenky Smrčkové. Ti se inspirovali osudy nejslavnějšího mima všech dob Jeana Gasparda Deburaua, kterého si zahraje Radim Madeja. Na pódiu s ním bude vystupovat opět živá kapela v čele s klavíristou Jakubem Šafrem, kterého mohou stejně jako Madeju znát diváci z komorní inscenace Novecento (1900). Premiéra bude v říjnu.

Dunkerk hrají dvě kina

Mladoboleslavsko – Multikino Cinestar v Bondy centru dnes uvádí akční thriller Atomic Blonde: Bez lítosti (16.00, 18.40, 21.10), animovanou komedii Auta 3 (13.40), akční krimi Baby Driver (11.40, 16.10, 20.10), válečný snímek Dunkerk (15.00, 17.40, 20.00), animovanou komedii Já, padouch 3 (11.30, 13.30, 14.10, 15.30), animovaný dobrodružný film Letíme (11.00, 13.00), akčního Spider-Mana: Homecoming (17.20), komedii Srdečně vás vítáme (11.30) a akční sci-fi Valerian a město tisíce planet (18.30, 21.20). 

Zřícenina hradu Zvířetice míří na televizní obrazovky. Štáb České televize tu natáčel příspěvek do pořadu Toulavá kamera, a to o projektu Vision21: Ztracený zámek hraběnky Eleonory. Ten mimo jiného představuje dávnou podobu zámku.
OBRAZEM: Zvířetice se objeví na televizní obrazovce