Zákaz návštěv stále trvá

Mladá Boleslav - Zákaz návštěv v Klaudiánově nemocnici, který začal před deseti dny, stále pokračuje. Platí až do odvolání. K zákazu návštěv vedení nemocnice přistoupilo v době šíření chřipkových virů, aby byli před nákazou chráněni hospitalizovaní pacienti i ošetřující personál. 

Stan zůstává v provozu

Mladá Boleslav - Vyhřívaný vojenský stan v Poplužním dvoře, který umožňuje lidem bez domova přenocovat v zimních dnech v teple, je otevřen už dva týdny. „Vzhledem k tomu, že jsou noci stále mrazivé a podle předpovědí se počasí nemá změnit ani v tomto týdnu, necháváme stan otevřený do středečního rána, pak rozhodneme, co dále,“ vysvětlila náměstkyně primátora Zdeňka Veškrnová. Stan je hojně využíván, dosud v něm přespalo 116 lidí, z toho 14 žen.

Ženy čekají přednášky

Mladá Boleslav - Cyklus pro ženy pod názvem Živá a krásná začíná 28. února v centru Nový park 1262. Součástí cyklu budou témata Zdravá a krásná prsa a Tajemství pánevního dna s Ivetou Kučerovou, Potěšení z jídla se specialistkou na výživu Jarmilou Klackovou a Emoce a síla opravdovosti se Simonou Šaškovou.

Rytířský sál hostí slavnosti

Kralupy - Hudebních slavnosti Antonína Dvořáka v jeho rodném kraji začínají v Rytířském sále zámku v Nelahozevsi v prvním březnovém dni. Při zahajovacím koncertu se představí České trio, houslistka Dana Vlachová, violoncellista Miroslav Petráš a klavírista Milan Langr. Až do podzimu nabídnou slavnosti ještě dalších pět koncertů.

Burza nabídne příležitosti

Mělník - Krajská hospodářská komora připravuje další Burzu práce v mělnickém kulturním domě, kde nabídnou firmy z okresů Mělník, Kladno a Praha východ pracovní příležitosti. Burza se koná 20. března od 10 do 16 hodin.

Muzeum patří dávné módě

Mladá Boleslav - Muzeum Mladoboleslavska chystá přehlídku prvorepublikové elegance. Výstava Šaty dělají člověka představí dámskou módu dvacátých a třicátých let minulého století. Zároveň přitom přiblíží dobu, která tehdejší styl určovala. Otázka módy se tak v rámci výstavy prolne i s tématy ženské emancipace a hospodářské krize. Výstava v hlavním výstavním sále muzea začíná v posledním únorovém dni. Zájemci ji budou moci zhlédnout 3. června.

Řidič spěchal v protisměru

Mladá Boleslav - V sobotu večer zastavila hlídka městských strážníků osobní vozidlo jedoucí v protisměru jednosměrnou Nerudovou ulicí. Řidič na svou obhajobu uvedl, že si chtěl zkrátit cestu. Přestupek s ním strážníci hned na místě vyřešili pokutou. 

Zastupitelé řeší vyhlášku

Mladá Boleslav - Ve čtvrtek 22. února v patnáct hodin se koná další zasedání mladoboleslavských zastupitelů. Uskuteční se jako obvykle ve velké zasedací síni magistrátu veřejné. Na programu je tentokrát například návrh na vydání vyhlášky, kterou by měla stanovit nové školské obvody základních škol, zřízených městem. Projednávat se budou rovněž zprávy o činnosti městské policie nebo kontrolního výboru za minulý rok.

Kamiony jedou Bezručovou

Mělník - Mělnické řidiče čeká od dubna letošního roku další zásadní omezení. Kvůli opravě malého mostu v Kokořínské ulici a nedaleké křižovatky u železničního přejezdu hrozí ve městě dopravní kolaps. Všechna nákladní auta, která zatím míří z Kokořínské ulice do Nádražní a vyhýbají se centru, budou jezdit Bezručovou ulicí. Jde o hlavní tah vedoucí mezi všemi mělnickými obchodními centry, která jsou cílem tisíců řidičů.

Wotazník hraje v sokolovně

Bělá pod Bezdězem - Vystoupení skupiny Wotazník se uskuteční v Sokolovna Music Clubu v sobotu 3. března od 19 hodin. Koncert proběhne v rámci tour Ve dvou to jde líp Razz a Nespoutaní hoši. Dalšími hosty budou nestárnoucí členové kapely Telegraf rock.

Výstaviště čeká Stavitel

Lysá nad Labem - Blíží se každoroční velká výstava v Lysé nad Labem nazvaná Stavitel a Řemesla. Její součástí bude také řemeslný jarmark, na němž se představí tradiční řemesla, například keramika, zpracování kůže, kovářství, práce se sklem, dřevořezba, výroba velikonočních a jarních dekorací nebo perníčků a paličkování. Na akci, které patří poslední únorový víkend, představí navíc na lyském výstavišti školy různé učební obory z regionu.

Starý Podolec znovu ožije

Mladá Boleslav - Proměny Podolce zachycené objektivem fotoaparátu si mohou od 28. února prohlédnout návštěvníci boleslavského muzea v galerii na arkádě. Obrázky představí podoby čtvrti od poloviny 19. století, kdy Podolec tvořila pouze zástavba okolo Klenice, do počátku 20. století, kdy se Podolec rozrostl až k jemnické silnici. Výstava pokračuje až do 19. dubna.

Bousov přivítá občánky

Dolní Bousov - V pátek 23. března uvítá Městský úřad v Dolním Bousově nové občánky, kteří v loňském roce rozšířili řady jeho obyvatel. Vítat se budou děti narozené v období od 1. července až do 31. prosince. Přihlášku najdou rodiče na webových stránkách města nebo si ji mohou vyzvednout přímo na matrice.