O chystaných akcích, možnosti, jak podpořit zajištění památky, i o práci na filmu o Zvířeticích se zájemci dozvědí už dnes od 19.30 hodin na galavečeru v Radnici. Na místě bude rovněž ke koupi replika zvířetického kachle, jehož koupí lze přispět do nadačního fondu. 

Rosák si pozval Štědrého

Mladoboleslavsko – Každý pátek po jedenácté hodině dopoledne začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region talk show Tandem Jana Rosáka. Dnešním hostem bude oblíbený zpěvák Karel Štědrý, který stojí za hity jako Mám malý stan, Milenci v texaskách nebo Potkal potkan potkana. V Tandemu se od něho posluchači mimo jiné dozví, jak se chystá oslavit blížící se významné životní jubileum. Tandem Jana Rosáka s Karlem Štědrým začíná dnes hodinu před polednem na frekvenci 100,3 FM. 

Škoda vystavuje veterány

Mladá Boleslav – Automobilka Škoda Auto nechybí na letošním autosalonu veteránů Techno Classica v Essenu, který trvá až do neděle 9. dubna. K největším hvězdám patří například proudnicová Škoda 935 Dynamic. Jde o jediný dochovaný a zrenovovaný exemplář, dokonce se stejným odstínem laku. Hlavním tématem expozice je vývoj aerodynamických vozů a významná jubilea. Před čtyřiceti lety získaly vozy Škoda 130 RS cenný double v Rally Monte Carlo 1977 ve třídě do 1300 cm3 a před třiceti lety se veřejnosti představil moderní hatchback Škoda Favorit.