Očekávaná oprava konečně začala  

Dolní Krupá – Včerejším dnem začala očekávaná rekonstrukce silnice u Dolní Rokyté ve směru na Bílou Hlínu, jejíž část se v roce 2013 sesunula. Vleklý problém, na který vedení obce opakovaně upozorňovalo již minulé vedení kraje, by měl být vyřešen do poloviny září. V úseku vzniká nová opěrná zeď včetně systému odvodnění, který by měl zamezit dalšímu sesouvání zdi. Objízdná trasa vede přes Bělou pod Bezdězem, Novou Ves, Ptýrov a Klášter Hradiště nad Jizerou jak pro osobní, tak pro veřejnou dopravu, nákladní automobily mají vlastní objízdnou trasu vedenou mimo Dolní Krupou.

Muž pomoc nepotřeboval  

Mladá Boleslav – Staršího muže volajícího v neděli odpoledne z okna jednoho z domů v Dukelské ulici o pomoc jela zachránit hlídka místních strážníků. Podle svědka senior křičel, že ho někdo zavřel doma. Po příjezdu strážníkům vysvětlil, že čeká na svého syna, který se dlouho nevrací. Následně se však rozloučil s tím, že jde sledovat fotbal. Podle sousedů se prý tímto způsobem snaží získat pozornost. 

Ilustrační obrázek
Nebezpečná zábava může vést k tragédii

Vodní nádrž se zbaví bahna  

Horní Stakory – I dnes se tu děti ještě tu a tam koupou, éra koupání v Horních Stakorách pod lesem je však už dávno minulostí. Město nyní připravuje odbahnění zdejší vodní nádrže. Podle starosty města Jiřího Müllera je projektová dokumentace hotová a veškerá povolení připravena. Odbahnění nádrže zaplatí město ze své kasy. Náklady mají přesáhnout sto tisíc korun. Zhotovitel bude vybrán v září.

Rozhodne se až v říjnu 


Mladá Boleslav – Kdo získá pozemek na prostranství u bývalého kina Forum, se podle primátora Raduana Nwelatiho rozhodne až na podzim. Důvodem je skutečnost, že o pozemek projevila zájem i firma TopDesign Stavby, která prostřednictvím své dceřiné společnosti hodlá na Štěpánce vystavět bytové domy. Ta jako část platby nabízí převedení hojně diskutovaných pozemků na Štěpánce na město. Obě dvě záležitosti tak nelze řešit odděleně. Vyhodnocení nabídek podaných v rámci výběrového řízení proběhne až po vypracování odborných posudků, které město aktuálně zadává. Někteří další zájemci totiž rovněž nenabízejí jen peníze, ale i další benefity pro město.

Westernové hobby závody v Horním Bousově.
OBRAZEM: Jezdci s koňmi předvedli westernové umění