Ani v sobotu nebude cestování na železnici bez komplikací. Opět od 8.50 do 16.40 hodin bude trvat výluka SŽDC, tentokrát v úseku Mladá Boleslav hl.n. – Mladá Boleslav město. Během výluky budou opět za všechny vlaky nasazeny náhradní autobusy.

Přijeli hosté z velvyslanectví

Mladá Boleslav – Marko G. Velikonja, 1. tajemník pro ekonomické otázky na americkém velvyslanectví a Ivana Vithová, specialistka pro ekonomické záležitosti amerického velvyslanectví v České republice, navštívili mladoboleslavský magistrát. Setkali se s náměstkem primátora pro ekonomiku Michalem Kopalem a diskutovali mimo jiné o ekonomické situaci v regionu, například o zaměstnanosti a investicích.

Obchoďák otevřou v červnu

Bělá pod Bezdězem – Stavba nového supermarketu na konci města ve směru na Českou Lípu pokračuje podle plánu. Harmonogramu se podle starostky Jitky Tošovské drží také realizace přilehlého chodníku. Jak sdělila zastupitelům na minulém jednání, supermarket se otevře už zřejmě v červnu. V té doby už by bylo dobré, kdyby chodník fungoval. Podle starostky je hotová projektová dokumentace a čeká se pouze na podpis Ředitelství silnic a dálnic.

Dům v Čechově ulici zateplí

Mladá Boleslav – Obyvatelé domu v Čechově ulici budou brzy platit méně za topení. Město, které je členem společenství vlastníků jednotek, se totiž bude snažit o získání dotace z integrovaného regionálního programu. Jak sdělil primátor Raduan Nwelati, celkové náklady na stavební práce jsou odhadnuty na 4,7 milionu, z toho by dotace měla pokrýt zhruba třicet procent a zbytek zaplatí sdružení vlastníků z úvěru. Město tak z rozpočtu nic platit nebude.

Seznámí s historií divadla

Benátky nad Jizerou – Divadlo v Benátkách má dlouhou a bohatou tradici. Zájemci, kteří se o hercích a jejich tvorbě z hlediska historie chtějí dozvědět více, mohou navštívit přednášku Jana Tichého, která se koná 19. dubna od 17 hodin v kulturně společenském centru Záložna. Pořadatelem je místní spolek rodáků a přátel.

Vytvoří dekorace na svátky

Mladá Boleslav – Velikonoční dekorace ze živých květin. To je náplň floristické dílny v mladoboleslaské knihovně, která se zájemcům otevře už zítra od 18 hodin. V zasedací místnosti si pod vedením floristky Anety Novotné vytvoří velikonoční flower box. V poslední době jde o populární způsob, jak si z čerstvých řezaných květin vytvořit dekoraci pro různé slavnostní příležitosti.

Tvrz se promění ve western

Horní Stakory – Statek Na Tvrzi se už tuto sobotu 15. dubna od 8.30 hodin promění na tradiční jarní westernové hobby závody. Organizátoři návštěvníkům slibují pravou westernovou atmosféru. V akci budou jak dospělí, tak i děti od šesti let a při závodech nebudou chybět ani speciální disciplíny pro hříbata. Odpoledne, zhruba kolem 14. hodiny, jsou pak přichystány divácky atraktivní rychlostní disciplíny.

Zahráli v Záložně

Benátky nad Jizerou – Sálem benátecké Záložny zněl koncert Olgy Šroubkové a Miroslava Sekery, který pořádal zdejší klub přátel umění. A zážitek to byl velký. V prvé části se houslistka představila sólově v sonátách Johanna Sebastiana Bacha a Eugena Ysaÿe. Spolu s klavíristou pak přednesli Mozatovu Sonátu pro klavír a housle. Po přestávce následovaly dvě klavírní skladby Bedřicha Smetany, Polka a Koncertní etuda Na břehu mořském. Společně zahráli ještě Českou rapsodii Bohuslava Martinů a na závěr virtuózní Variaci na vlastní téma houslisty Henryka Wieniawského.

Jede za občany

Bělá pod Bezdězem – Jitka Tošovská, starostka Bělé, opět se zástupci radnice jede za obyvateli. Tentokrát se v hostinci „Šantán u Houbaře" setká s lidmi z Hlínoviště. Diskuse na aktuální témata je naplánovaná od 17 hodin.