Už nemusí do nemocnice

Mladá Boleslav – Domácí péče Klaudiánovy nemocnice, která poskytuje denně zdravotní služby více než padesáti klientům, přišla s další novinkou, usnadňující život pacientům. Nemocniční sestry za nimi nyní dorazí až domů, aby jim aplikovaly peritoneální dialýzu. Pacienti jsou tak osvobozeni od každodenních návštěv nemocnice.

Do lavic usednou i senioři

Benátky nad Jizerou – Do školních lavic usednou v září i senioři, pro které je připraven další ročník kurzů. Pokračovat bude kurz angličtiny pro mírně pokročilé, kde zbývají dvě volná místa. Dále se senioři mohou zapsat do cestopisného kurzu Evropou napříč kontinenty, kde je počet míst omezen na třicet účastníků. Přihlášky jsou k dispozici na podatelně nebo v prodejně knih na Burze. 

Na čerstvý asfalt auta nesmí

Dobrovice - Až do příští středy bude kvůli pokládání asfaltu zcela uzavřena horní část Husovy ulice. Radnice apeluje na řidiče, aby respektovali dopravní značení a nevjížděli na připravený podklad nebo čerstvě položený povrch. Do Smetanovy ulice je přístup z křižovatky ulic Husovaa Fučíkova.

Vodní skauti slaví osmdesátku

Mladá Boleslav – Mladoboleslavský 8. oddíl vodních skautů letos slaví osmdesát let svého trvání. Oslavy vyvrcholí 9. září setkáním generací, které nese podtitul Jedeme vlakem na tábor. Účastníci se sejdou o půl osmé ráno na vlakovém nádraží a historickým vlakem se vydají na cestu Českým rájem. Cílem je Tábor, kde je čeká promítání oddílových filmů, prohlížení starých kronik a fotografií. Chybět nebude ani posezení u ohně se zpěvem a hrami. Na setkání je nutné se předem přihlásit.

Školu čeká modernizace

Kněžmost – Zastupitelé obce se shodli, že je nezbytné zmodernizovat budovu místní základní školy. Nový objekt by měl být například doplněn o solární elektrárnu, což by znamenalo, že by mohl být energeticky naprosto samostatný. Projekt energeticky úsporné školní budovy ukazuje cestu, jak lze spořit budoucí náklady za teplo i elektřinu a zajistit zdravé prostředí pro výuku. „Rozhodující bylo naše setkání s architektem Alešem Brotánkem, který má dlouholeté zkušenosti s projektováním pasivních domů,“ vysvětluje starosta Kněžmostu Karel Hlávka. K základní škole by měly být rovněž dostavěny dva hlavnía další tři doplňující objekty, které budou s těmi současnými tvořit jeden celek. 

Vodkova ulice bude zavřená

Mladá Boleslav – Vodkovou ulicí v Mladé Boleslavi od pondělí 14. srpna auta neprojedou. Uzavírka, jejíž příčinou je nezbytná oprava kanalizační stoky, bude platit od domu s číslem popisným 72/18 až pod Schody ke kavárně Burget. Rekonstrukce i dopravní omezení mají skončit v prvním zářijovém dni. Ve zbývající části Vodkovy ulice, kterou práce nezasáhnou, bude po dobu prázdninové uzavírky povolen provoz v obou směrech.