Pěší a cyklisté mohou most nadále využívat. Opravu od začátku provázely problémy. Ten největší byl po výběrovém řízení s vítěznou firmou, která nesouhlasila s podmínkami ve smlouvě. Podle ní byly moc tvrdé, a tak dokument nakonec nepodepsala a jistinu nechala propadnout ve prospěch města. To následně oslovilo další firmu s nejnižší nabídkou.

Hrubá stavba je hotová

Mladá Boleslav - Pod areálem Kliniky Dr. Pírka vedle bazénu vzniká podle projektu architekta Martina Rajniše nová budova, kam se ještě letos přesune většina ambulancí. Včera byla dokončena hrubá stavba a nad střechou zavlála glajcha, opentlený stromek, který dává na vědomost, že stavba má za sebou důležitý milník. Reportáž z místa i první vizualizaci nové části zdravotnického zařízení přineseme v zítřejším vydání Boleslavského deníku.

Klub se dočasně přestěhuje

Mnichovo Hradiště - Klub dětí a mládeže bude z důvodu stěhování v pátek uzavřen. Jeho novým působištěm se dočasně stanou prostory na Masarykově náměstí nad prodejnou COOP. Změna adresy souvisí s připravovanou stavbou nového komunitního centra v Mírové ulici, které vyroste právě na místě budovy, kde nyní klub sídlí. V létě ji čeká bourání a na původním pozemku vyroste nový objekt, kde vznikne i zázemí pro kuchyň mateřské a základní školy a samostatná jídelna. Tu bude město rovněž příležitostně využívat jako kulturní sál s kapacitou zhruba sto padesát lidí. Do horního patra se pak opět nastěhuje klub dětí a mládeže. Náklady na stavbu přesáhnou šestapadesát milionů korun.

Kriminalisté odhalili dealera

Mladá Boleslav - Dalšího dealera drog odhalili boleslavští kriminalisté. V úterý sdělili obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami osmadvacetiletému muži z Mladoboleslavska. Dealer měl nejméně od září roku 2016 až do současné doby v Bělé pod Bezdězem a dalších místech regionu přechovávat a následně distribuovat drogu pervitin. V případě prokázání viny hrozí pachateli až pět let odnětí svobody.