„Využijte tedy této možnosti bruslení pod širým nebem, dokud mrazy nepovolí a dokud bude možné udržet sportoviště v provozuschopném stavu. K dispozici jsou zde lavičky, odpadkový koš, mobilní toalety a veřejné osvětlení,“ uvedla na webu magistrátu jeho mluvčí Šárka Charousková.

Další pes skončil v Lysé

Mladá Boleslav – Další opuštěný pes skončil v psím útulku v Lysé nad Labem. Není snad týden, aby mladoboleslavská městská policie neřešila případ volně pobíhajícího psa bez pána. Psi obvykle končí právě v Lysé. Přitom policisté dávají o těchto případech vědět a na dočasnou dobu chlupáče nechávají v konci, který mají na boleslavské policejní stanici. „V 10,15 hodin oznámila telefonicky občanka, že v ulici Na Radouči v blízkosti obchodu Družstevník pobíhá opuštěný černý pes. Hlídka si na místě psa převzala a převezla do kotce městské policie. V odpoledních hodinách byl pes převezen do psího útulku v Lysé nad Labem,“ popsal případ ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Netrestejte děti za známky

Mladoboleslavsko – Mladoboleslavská linka důvěry praská v současné době ve švech. Stává se to prý vždy době vysvědčení, a teď je na pořadu dne to pololetní. S vysvědčením a známkami se podle Renaty Nekolové, která na místní Lince důvěry pracuje, prý často spláchnou problémy spojené s partnerským a manželským životem, nebo s neshodami na výchově. Rodiče by se měli vyvarovat trestům za známky. „Odměňte dítě za snahu, dejte mu najevo, že jeho úspěch a hodnota nespočívá ve školních výsledcích, že ho máte rádi bez podmínek,“ upozornila odbornice.

Škoda Auto má nové městské SUV

Mladá Boleslav – Mladoboleslavská škodovka představila nové městské SUV Škoda Kamiq. Jedná se o třetí SUV určené pro evropský trh. Oficiálně se pak představí na autosalonu v Ženevě, který potrvá od 5. do 17. března 2019. Mimochodem, slovo Kammiq pochází z jazyka Inuitů, kteří obývají sever Kanady a Grónsko. Popisuje stav, o kterém říkám, že něco „padne jako ulité“ za všech okolností. Jedná se prý o společníka, který se dobře hodí pro všední dny v městě i mimo něj. Podle automobilky pak v sobě pojí agilitu a jízdní vlastnosti kompaktního vozu.

Muž přespal ve vestibulu pošty

Mladá Boleslav – Přestože ve městě existují místa, na kterých mohou lidé bez domova přespat, ti stále dělají nepořádek ve městě a komplikují provoz policie. Jejich drzost snad nemá hranic. Jeden z bezdomovců se v noci na pátek rozhodl nocovat ve vestibulu tamní pošty. Policisté muže české národnosti našli ve tři hodiny ráno a z místa jej vykázali.

Ve stanu to v mrazech žije

Mladá Boleslav – Každou noc mladoboleslavští strážníci kontrolují nouzové spaní pro bezdomovce, v Poplužním dvoře. „V 21.52 hodin provedla hlídka pravidelnou kontrolu Poplužního dvora, kde je připraveno v těchto mrazivých dnech nouzové přenocování pro osoby bez domova ve vytápěném stanu. Při kontrole bylo zjištěno, že dnešní noci této možnosti využilo osm mužů. Šest mužů české národnosti, jeden muž slovenské národnosti a jeden maďarské národnosti,“ popsal ředitel městské policie Tomáš Kypta. Bylo zde k dispozici 16 lůžek. Čtyři jsou však již poničená.