Práce na zhruba pět měsíců uzavřou silnici na Sedlec a dotknou se autobusových linek Mladá Boleslav – Benátky nad Jizerou – Kojovice a Mladá Boleslav – Mečeříž – Benátky nad Jizerou. Vybrané spoje mohou mít kvůli objízdné trase drobné zpoždění.

Hasiči se těší na nový stroj

Dobrovice – Nedostatečný výkon v kopcovitém terénu kolem města, malý objem cisterny, stísněná kabina, kde hasiči nemají prostor, aby se za jízdy dooblékli, problematické shánění náhradních dílů i celková sešlost. To je hned několik důvodů, proč se město Dobrovice rozhodlo nahradit třicet let staré zásahové vozidlo své zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů. Nový stroj v hodnotě skoro sedm milionů korun má být dodán do konce srpna a pětaosmdesát procent jeho ceny zaplatí dotace z evropských fondů.

Začíná stavba cyklostezky

Mladá Boleslav – V tomto týdnu se začíná budovat nová cyklostezka, která povede od silnice 1/38 na rozhraní Mladé Boleslavi a Kosmonos kolem městského stadionu ke Kauflandu. Na nové stezce dlouhé bezmála 300 metrů se bude pracovat pět měsíců a práce budou rozděleny do dvou etap. Rovněž pokračuje příprava rekonstrukce povrchu vozovky. Kvalitu povrchu má nyní zhodnotit speciální průzkum, na jehož základě město rozhodne, zda dojde jen na opravu svrchní vrstvy nebo kompletní rekonstrukci frekventované silnice v Havlíčkově ulici.

Termín zasedání se mění

Mnichovo Hradiště – Veřejné zasedání zastupitelstva, které bylo avizováno na pondělí 19. června, se o více než týden posouvá. Bude se konat až ve středu 28. června od 17 hodin v sále Klubu na Masarykově náměstí. Důvodem změny termínu je plánovaná nepřítomnost některých zastupitelů.