Z ulic zmizela tuna odpadu

Mladá Boleslav – Lidé slavící v ulicích města konec roku dokázali vyprodukovat až tunu odpadu, kterou pracovníci firmy Compag likvidovali hned na Nový rok. O úklid se staralo patnáct pracovníků se třemi vozy v průběhu celého dne. Odklidili z ulic sklo, zbytky po petardách a ohňostrojích, ale také vysypané popelnice a rozbité odpadkové koše. Po skončeném adventu začal také postupný úklid parku na Výstavišti, který bude následován úklidem centra města a likvidací vánočního stromu a ozdob.

Monitorují se hladiny řek

Mladá Boleslav – S ohledem na současné počasí začali v tomto týdnu městští strážníci monitorovat stavy hladin obou toků v Mladé Boleslavi. Ve středu kolem poledne docházelo k mírnému zvednutí hladin, zejména říčky Klenice, ale postupně během odpoledne hladina opět klesala. Monitorování bude i nadále pokračovat. 

Přejezd bude zavřený

Mladá Boleslav – V týdnu od 15. do 19. ledna letošního roku bude z důvodu rekonstrukce zabezpečovacího zařízen platit uzavírka železničního přejezdu v mladoboleslavské Ptácké ulici. Po dobu uzavírky bude možné využít objízdné trasy, které povedou ulicemi třída Václava Klementa, Laurinova a Ptácká, popřípadě Jaselskou, Havlíčkovou, Laurinovou a Ptáckou. Po shodných objízdných trasách budou v době dopravního omezení jezdit i autobusy. 

Úřad čeká na zateplení

Katusice – Sídlo radnice v Katusicích dostane v tomto roce novou tepelnou izolaci. Snížení energetické náročnosti je důvodem, proč se vedení tamního městského úřadu rozhodlo pro zateplení stavby. Na záměr vyčlenilo osm milionů korun. 

Zámek čeká na novou studii

Bělá pod Bezdězem – Opravy zámku v Bělé pokračují. Původní studie z roku 2009 už ale aktuálním potřebám nevyhovuje. Proto se město rozhodlo pro novou verzi, s níž seznámí místní obyvatele na setkání, které je naplánováno na 17. ledna. V klubu základní školy začíná v 17 hodin. Na zámku už byla opravena střecha a vzniklo nové informační centrum. Oprav se dočkala i toaletní věž a fasáda kaple.