Parkoviště omezují opravy

Mladá Boleslav – V posledních dnech platí částečné omezení parkoviště u Komenského náměstí v Pivovarské ulici a na náměstí Míru před Českou spořitelnou. Důvodem je oprava obrubníků. V úterý 1. srpna dojde rovněž k úplné uzavírce parkoviště Na Kozině, ta však potrvá jen od rána do poledne. Po tuto dobu bude vjezd povolen pouze vozidlům zajišťujícím výkon úředního rozhodnutí.

Školákovi zaplatí obědy

Benátky nad Jizerou – Společnost Women for Women se obrátila na Radka Dostála, ředitele benátecké základní školy na Husově náměstí, že by ráda věnovala v rámci charitativního projektu Obědy pro děti peníze na zajištění školního stravování pro jednoho potřebného benáteckého školáka. Vedení školy i radní města přijetí daru schválili, a chlapec se tak od září může těšit na obědy ve školní jídelně, které bude mít uhrazené na celý školní rok dopředu.

Vypustili stovky kaprů

Sukorady – Boleslavští rybáři pokračují v zarybňování revírů, o které pečují. V tomto týdnu umístili do Klenice v Sukoradech 400 kilogramů kaprů, které jim dodalo Rybářství Chlumec nad Cidlinou. Vypouštění ryb do vody probíhalo pod dohledem Dušana Hýbnera, předsedy boleslavských rybářů a zároveň předsedy středočeského Českého rybářského svazu.

Ordinace bude mimo provoz

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice prostřednictvím své mluvčí Hany Kopalové oznámila, že dětská kožní ambulance u Jadranu v Máchově ulici, kde ordinuje lékařka Iveta Tomšíková, bude od 9. srpna do konce měsíce uzavřena z důvodu nemoci.

Klokočka hostí poutní mše

Klokočka – Už od května ožívá okolí kaple sv. Stapina na Klokočce u Bakova nad Jizerou shromážděními desítek věřících. Vždy první sobotuv měsíci je totiž místo uprostřed lesů dějištěm poutní mše svaté, kterou celebrují hostující kněží. Nejbližší pobožnost se tam uskuteční 5. srpna a mši bude v kapli stojící na prameni průzračné vody sloužit Rudolf Repka, kanovník kapitulyv Litoměřicích. Začátek je ve 14 hodin.