Nespokojený narkoman nadával kolemjdoucím

Mladá Boleslav - U mladoboleslavského Kauflandu obtěžoval muž kolemjdoucí nadávkami. Hlídka na místě zjistila třiatřicetiletého narkomana, který si pod vlivem omamné látky stěžoval na dnešní dobu. Po zjištění totožnosti a poučení o slušném chování z místa odešel. 

Prošlé dálniční známky musí z aut zmizet

Boleslavsko - Loňské dálniční známky platily pouze do posledního lednového dne, dnes už na čelních oknech aut být nesmí. Policejní mluvčí Eva Hašlová připomněla, že ať už si řidič pořídí známku na rok 2018, nebo ne, neplatná z roku 2017 musí zmizet. Přebytečná známka je totiž stejný prohřešek jako ta scházející. „V příkazním řízení jde o pokutu do výše pět tisíc, ve správním řízení až sto tisíc korun,“ upřesnila Hašlová. Na dálnicích lze očekávat kontroly nejen ze strany policie, ale i hlídek Celní správy.

Pololetní prázdniny ovlivní jízdní řády autobusů

Mladoboleslavsko - Na pátek 2. února připadají pololetní prázdniny, což znamená změny v jízdních řádech městské hromadné dopravy. Autobusy Dopravního podniku Mladá Boleslav budou jezdit v tomto dni v prázdninovém provozu. Znamená to, že všechny spoje, které jsou označeny značkou 14 v negativu, nebudou v provozu. Značka se nachází na jízdních řádek linek C, 20, 32, 33, 40, 41, 60, 61, 70, 71, 80. 

Galerie je plná vzpomínek na Luďka Maňáska

Mladá Boleslav - Společnost Mikuláše Klaudiána zve nejen přátele výtvarného umění na vzpomínkový večer nazvaný Luděk Maňásek Jak jsme ho znali. Setkání se koná ve středu 7. února v galerii Pod věží. Začátek je patnáct minut po šestnácté hodině. Úvodní slovo pronese Zdena Kuhnová, po kulturním programu budou na malíře a ilustrátora vzpomínat jeho souputníci, přátelé i obdivovatelé.

Výstava ve Sklepení patří známým Igráčkům

Dobrovice - Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a Dobrovice ve spolupráci s firmou Efko karton a Technickým muzeem v Brně pořádají výstavu Fenomén Igráček. Expozice je zaměřena na historii a současnost, vývoj a výrobu této nesmrtelné postavičky. Výstava v galerii Sklepení v Dobrovických muzeích potrvá až do 2. dubna. Otevřena je denně od devíti hodin do poledne a mezi třináctou a sedmnáctou hodinou. Součástí výstavy jsou unikátní Igráčci v podobě cukrovarníků.