„Dočasně je umožněno vjíždět na parkoviště v místě současného výjezdu,“ uvedla mluvčí magistrátu Šárka Charousková a připomněla, že změnu potvrzuje i dopravní značení. Podle Charouskové se jedná o poměrně nepřehlednou situaci. „Při odbočování na parkoviště i vjezdu z něj dbát velké opatrnosti,“ dodala mluvčí magistrátu.

Větve už parkování nebrání

Mladá Boleslav – Spodní část Koněvovy ulice v Mladé Boleslavi se dočkala úklidu. Popadané větve, které ležely na stráni i na silnici, odstranila společnost Compag ve spolupráci s Lesy České republiky. „Díky tomu tam už nehrozí úraz nebo poničení vozidel, popadané větve navíc řidičům často ztěžovaly parkování,“ připomněla Šárka Charousková, mluvčí mladoboleslavského magistrátu. Zaměstnanci firmy Compag mají v poslední době plné ruce práce i s úklidem po bezdomovcích. „Ve spolupráci s městskou policií se intenzivně zabývají úklidem nepořádku po bezdomovcích, navíc stále pokračuje úklid spadaného listí na veřejných plochách. Připraveni jsou i na očekávané sněžení a následný úklid sněhu z ulic města,“ dodala Charousková.

Stromy nepatří mezi odpad

Kosmonosy – Máte ještě stále doma vánoční stromeček a nevíte kam jej správně odložit? V Kosmonosích je možné stromečky odkládat na stanovištích kontejnerů na tříděný odpad. Samozřejmě nesmí přijít dovnitř kontejneru, mají zůstat ležet vedle nich. Další možností jsou kontejnery na biologický odpad o velikosti 1100 litrů. I u nich ale platí, že se strom položí ke kontejneru a nehodí se dovnitř.

V sadech byl nalezen pes

Bakov nad Jizerou – V pátek 11. ledna v dopoledních hodinách byl v Komenského sadech nalezen pes, kříženec německého ovčáka. Tato informace zazněla v bakovském rozhlase s tím, že další podrobnosti zjistí zájemci u místní městské policie nebo na telefonním čísle 724 933 100. Pokud se majitel nenajde, skončí zvíře pravděpodobně v útulku. Podobný osud možná čeká i fenu staforda, která byla nalezena v Mladé Boleslavi. Ani o ní se zatím páníček nepřihlásil, a tak může putovat do útulku pro opuštěná zvířata v Lysé nad Labem. Více informací o feně podají zájemcům mladoboleslavští městští strážníci.

V Debři se našel hnědý kříženec

Mladá Boleslav – Strážníci městské policie v Mladé Boleslavi přijali oznámení, že v Debři pobíhá osamocený pes. Hlídka chlupáče odchytila a převezla na služebnu městské policie. Tady si jej páníček může vyzvednout, jinak pejsek poputuje do psího útulku v Lysé nad Labem. Jedná se o křížence hnědé barvy. Není to v poslední době jediný případ odchyceného psa, který nakonec skončil v Lysé nad Labem, Odjela tam třeba fena staforšírského teriéra, které se našla 10. ledna v Mahenově ulici. Vyzvedávání psa z útulku už bývá o poznání složitější, než kdyby si pro něj páníček přišel k policistům.

Vyberou nejlepší potraviny

Mladoboleslavsko – Znovu se blíží vyhlášení nejlepšího potravinářského výrobku Středočeského kraje. O body odborné poroty bojuje 69 výrobků od 14 regionálních producentů. Výsledky se široká veřejnost dozví v sobotu 23. března na výstavě Jarní zemědělec v Lysé nad Labem. Mezi nominovanými jsou i potraviny z Mladoboleslavska.