V rámci celorepublikové preventivní akce Zebra se za tebe nerozhlédne se školáků ptaly nejen na to, jestli umí správně přecházet silnici, ale také co musí mít na hlavě, když jedou na kole a podobně. Akce poté pokračovala ještě ve třídě besedou, kdy policistky navštívily druháky při vyučování. Kromě pravidel silničního provozu jim ukázaly některé součásti jejich výstroje a rozdaly reflexní pásky.

Dobrovolníci budou uklízet

Mladoboleslavsko – Hned v několika městech a obcích na Mladoboleslavsku se dobrovolníci připojí k celorepublikové akci Ukliďme Česko. V sobotu od devíti hodin se chystají uklízet například v Mnichově Hradišti. Odpadky sesbírají v lesoparku, v okolí nádraží, v lokalitě Horka i v příměstských částech. Ve stejný den dostanou pytle do ruky také v Žerčicích, kde úklid organizuje obec. V neděli se do úklidu pustí v Pískové Lhotě, dobrovolníci se potkají v devět hodin u obecního úřadu. A samozřejmě nebude chybět ani tradiční úklid Chlumu. O ten se v neděli od devíti hodin postarají ochránci přírody Klenice. Sraz je u křížku nad Bojeticemi. 

Ulice oblečou do Velikonoc

Mladá Boleslav – Není to tak dávno, co město automobilů překvapilo obyvatele vánoční výzdobou nejen v centru, ale i na sídlištích. V podobném duchu se ponesou také blížící se Velikonoce. Jak uvedla tisková mluvčí magistrátu Hana Kopalová, návštěvníci uvidí například ozdobené truhlíky na Výstavišti, Slovance či křižovatce ulic Havlíčkova a U Stadionu, pracovníci Compagu dále navěsí vajíčka na břízy na křižovatce ulic Jana Palacha a Havlíčkovy ulice a ulic Na Radouči a 17. listopadu. Na kruhovém objezdu Havlíčkova ulice a 17. listopadu budou hned tři nazdobené břízy. A v centru vyzdobí opět kruhový objezd na náměstí Míru.