Počet klientů záchytky klesl

Mladá Boleslav – Loni bylo na boleslavské záchytce v Klaudiánově nemocnici umístěno 393 lidí. To je o 15 méně než v roce předešlém. V roce v roce 2015 jich bylo 375 a v roce 2014 celkem 289. V minulém roce to s alkoholem nezvládlo 323 mužů a 70 žen. Cizinců bylo 122, z toho 109 mužů a 13 žen. Na záchytce skončilo 214 opilců s českou státní příslušností a 57 Češek. Opakovaně tuto službu využilo nedobrovolně 76 lidí, z toho 60 mužů a 16 žen. 

Setkání je věnované krvi

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice a Bondy centrum v Mladé Boleslavi společně připravily akci věnovanou krvi na pátek 26. ledna. Od 14 do 18 hodin tam bude na dotazy týkající se krve odpovídat primářka hematologicko-transfúzního oddělení Klaudiánovy nemocnice Jarmila Obernauerová.

Pacientů bylo loni více

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice hospitalizovala loni 23 988 pacientů a dalších 510 v léčebně dlouhodobě nemocných. Počet pacientů v porovnání s minulým rokem vzrostl o 2386. Ambulantně bylo ošetřeno 373 987 lidí. V nemocnici se také vydatně operovalo, celkem bylo provedeno 12 361 operačních výkonů. Porodnice zaznamenala 1382 porodů, 313 z nich se přitom uskutečnilo císařským řezem.

Radní schválili pořadníky na byty

Mladá Boleslav – Mladoboleslavští radní aktualizovali pořadníky žadatelů na byty v majetku města. Jde o nové žádosti, které byly doručeny do konce loňského roku. „Evidujeme 223 žádostí, největší zájem je už malometrážní byty 1+0 nebo 1+1, což je tradiční poptávka“ uvedl náměstek primátora Jiří Bouška. V počtu žádostí je započítáno i třicet zájemců o startovací byty.

Parkují bez oprávnění

Mladá Boleslav – Vyhrazené parkoviště pro rezidenty v Lukášově ulici blokovala dvě vozidla bez patřičného oprávnění. To samé se stalo v ulici U Stadionu. Řidiči těchto vozidel nalezli po příchodu za stěrači lístky, které jim doporučily, aby přišli své chování strážníkům vysvětlit. Ze Starofarní ulice oznamoval občan, že tam také parkuje auto bez oprávnění. Na místě ale strážníci takový vůz nenašli, zřejmě odjel.

Na Karmeli auta neprojedou

Mladá Boleslav – Úplná uzavírka v ulici Na Karmeli v Mladé Boleslavi potrvá až do 30. ledna. Pracovníci odborné firmy tam opravují plynové přípojky u jednoho z domů. Kvůli rozsahu havárie bylo nezbytné tuto část ulice úplně uzavřít pro veškerý provoz.