Poplach ve škole spustil pavouk

Mladá Boleslav – Letní prázdniny jsou v plném proudu a školy, kde nedochází během volných měsíců k úpravám či rekonstrukcím, zejí prázdnotou. Přesto takřka každý den vyjíždějí hlídky městské policie do některé ze škol, aby překontrolovaly jejich zabezpečení – žádají si to signály z pultu centrální ochrany, na který jsou školy připojeny. Jen ve středu strážníci vyjížděli směr 7., 4. a 1. základní škola. Narušení nebylo zjištěno nikde, na Sedmičce však poplach spustily pavučiny na čidle. 

Ve velkém rodinném domě Na Kozině chová Václav Hrbáček několik desítek psů. Ti tu žijí v naprosto otřesných podmínkách a za necelých čtrnáct dní mu budou odebráni. Hrbáček ale říká, že si pořídí další.
Psi žijí v otřesných podmínkách. Až mi je vezmou, pořídím si další, říká majitel

V hale nový VIP prostor

Mladá Boleslav – V prvním patře městské sportovní haly v ulici U Stadionu právě probíhá rekonstrukce. Úpravami prochází vstup do hlediště i místo bývalých šaten, kde vzniká zasedací místnost, novou podobu dostávají VIP prostory, připravuje se místnost pro posilovnu i místnosti pro kanceláře. Investice, která si vyžádá v součtu přes tři miliony korun z městské kasy, má být hotová do konce září.

Průmyslová zóna se zvětší

Mnichovo Hradiště – Nejen mohutná bytová výstavba, o které jsme informovali ve čtvrtek, ale také budování nových průmyslových kapacit čeká Mnichovo Hradiště. Společnost Naxos, která se specializuje na prodeje komerčních nemovitostí, vyhlásila tento týden záměr prodeje pozemku o rozloze téměř 18 hektarů, tedy 180 tisíc metrů čtverečních, v jižní části města. Očekává se, že investor za pozemky zaplatí 145 milionů korun a že na nich vznikne nové logistické centrum či skladovací nebo výrobní kapacity. Přihlášky do výběrového řízení je možné podávat do 28. srpna.

Ilustrační foto.
Mnichovo Hradiště láká nové obyvatele