Strážníci na místě ovce opravdu našli a s pomocí policie České republiky je zahnali za tok říčky Klenice. Mezitím byl kontaktován jejich majitel z Řepova, který si ovce od policistů převzal a odvedl je domů.

Kurzy pro seniory pokračují

Benátky nad Jizerou – Vzdělávání seniorů města Benátky nad Jizerou bude od září pokračovat. Občané si mohou vybrat ze dvou kurzů, a to Angličtina – mírně pokročilý, kde už zbývají pouze dvě místa, a cestopisný kurz Evropou i napříč kontinenty, kde je počet míst omezený na třicet. Přihlášku si zájemci mohou už nyní stáhnout na webu nebo si ji vyzvednout v prodejně Knihy na Burze nebo na podatelně městského úřadu, kam je možné od 1. srpna vyplněné přihlášky nosit. Přihlášku je také možné podat písemně na adresu radnice.

Odbočovací pruh je konečně legální

Mladá Boleslav – Už od otevření Severovýchodní tangenty se tu vedle sebe automobily řadily do dvou linií. Nebylo to ovšem legální. Řeč je o křižovatce u Bondy centra na třídě Václava Klementa a odbočování od Škoda muzea na tangentu. V posledních týdnech tak probíhala úprava křižovatky, která se dočkala rozšíření na úkor zdejšího zeleného pásu. Nyní je již hotovo, a vedle sebe se tu tak mohou řadit dokonce i autobusy. Úprava byla realizována v rámci série dohod mezi městem a automobilkou, které byly uzavřené letos v březnu.

V září po nových chodnících

Dobrovice – V Družstevní a Fučíkově ulici proběhne během léta obnova chodníků, jejichž stav už si žádá pozornost. Rovněž dojde k odstranění současného přechodu pro chodce v Komenského ulici a vytvoření dvou přechodů nových. Celá zakázka, kterou realizuje společnost H-Intes, bude stát město 800 tisíc korun. Hotovo má být nejpozději do konce září.