Vozíčkáři projeli bez potíží

Mladá Boleslav – Třináct pražských vozíčkářů zavítalo v doprovodu dalších sedmi osob koncem minulého týdne do Mladé Boleslavi na výlet a zároveň kvůli otestování informací o bezbariérovosti města. Ve výsledku byli spokojení – město se jim líbilo a detailní informace o bezbariérovosti, které jsou k dispozici na internetových stránkách Metalové cesty, hodnotili jako vysoce aktuální. Skupina navštívila Škoda Muzeum, Ekocentrum Zahrada, letecké muzeum i část Metalové cesty.

Suti se chtěli zbavit legálně

Mladá Boleslav – Obyvatelé domu v ulici U Stadionu, provádějící rekonstrukci bytu, odkládali v pondělí odpoledne stavební suť vedle kontejnerů na tříděný odpad. To ovšem neušlo pozornosti sousedů a jeden z nich na toto jednání upozornil městskou policii. Hlídka, která situaci prověřila, však na místě zjistila, že rodina má objednaný kontejner, jenž však ještě nebyl přistaven, a že tedy suť skládá na ulici pouze dočasně. Strážníci ponechali rekonstruujícím čas ke zjednání nápravy a upozornili je, že nedojde-li k ní, bude věc předána k dořešení na magistrát. To ovšem nebylo potřeba. 

Autobusy jsou opravené

Mladá Boleslav – Po řádění vandala, který v areálu Dopravního podniku poničil skla devíti autobusů a následně také vybavení kanceláří, už jsou všechny stroje opravené a skla mají vyměněná. Servis tak netrval dva týdny, jak se původně předpokládalo a autobusy už jsou zpátky na svých trasách. Dopravní podnik nyní zvažuje zavedení bezpečnostních opatření ve svém sídle, včetně kamerového systému.