Oprava úrazovky pokračuje

Mladá Boleslav - Téměř měsíc trvají stavební práce v úrazové ambulanci Klaudiánovy nemocnice. V současnosti je hotové nové rozložení místností, pryč jsou staré původní povrchy na zdech a začíná se obkládat.

Vše jde podle harmonogramu, práce mají být ukončeny do konce února. Po dokončení prací na chirurgické části se vrátí úrazová ambulance zpět do svých prostor a následovat bude oficiální přestěhování interní části. Tím bude zahájena kompletní činnost centrálního příjmu v jednom místě nemocnice.

Vše by mělo naplno fungovat od poloviny března. Již nyní ale princip centrálního příjmu v nemocnici funguje nikoliv však centralizovaně. Přesunem do nových prostor dojde k zefektivnění práce zdravotníků a zjednodušení pro veřejnost. Přístup sem bude zachován spojovací chodbou od hlavního vchodu z třídy V. Klementa.

Opher Brayer učil Stages

Mnichovo Hradiště - Nedávno navštívil Základní školu na Švermově ulici přední izraelský expert na rozvoj talentů Opher Brayer. Tento muž vyvinul metodu, která se nazývá Stages.

Vytrénoval v ní nejen tisíce izraelských dětí, ale i manažery velkých firem, jakým jsou například Microsoft, Hawlet Packard a Nokia. Stages používá moderní metody výuky, které stimulují všechny lidské smysly na podkladu praktických dovedností a matematických kombinací.

„Žáci rychle pochopí jednoduchá zadání. Pracují se zaujetím, s nadšením a rozvíjejí svou představivost formou hry. Krátkodobé vstupy v hodinách v podobě náznaků karatistických pohybů, tanečních kroků, střídání barev, tvarů, hry na xylofon, na jednoduché ozvučné nástroje a na tělo, jsou nápomocny při vnímání učiva a posilují koncentraci pozornosti,“ řekla Alena Hladká, která prošla školením Stages. 

Dukelská ovlivní MHD

Mladá Boleslav - Od čtvrtka 1. února do 15. května bude v Mladé Boleslavi uzavřena Dukelská ulice od křižovatky s Laurinovou ulicí po křižovatku se Štefánikovou ulicí. Toto omezení znamená i změny v trasách městské hromadné dopravy. Ovlivněny budou linky A a 33. Dále budou uzavřeny zastávky Škoda, 4. vrátnice (pro linky A, 33) a Laurinova (pro linku 33). Objízdná trasa povede ulicemi Laurinova, Jičínská, Jilemnického, Dukelská a Žižkova.

Dobrovolníci bavili děti

Mladá Boleslav - Azylový dům pro matky s dětmi v Čejetičkách navštívila 25. ledna skupina dobrovolníků, jejichž činnost koordinuje sociální odbor magistrátu. Na setkání se lepilo, stříhalo, malovalo a výsledkem celého snažení byl 3D obrázek se zimní tematikou. „Moc děkujeme našim dobrovolníkům Stáně, Lence, Daniele a Ondrovi za pomoc,“ řekla koordinátorka dobrovolnických programů pro oblast sociálních služeb a knihovny Petra Malátová. 

Zítra začne hlasování

Mladá Boleslav - Město automobilů má šanci na jedno z deseti Rákosníčkových hřišť. O tom, která města se mohou na hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun těšit, rozhodne veřejnost v hlasování, které bude probíhat od 1. do 28. února tohoto roku. Místa, kde budou stát, tedy neurčí Lidl, jako organizátor tohoto projektu, ale obyvatelé měst ve veřejném hlasování.

Únorový program je pestrý

Mladá Boleslav - Návštěvníci knihovny se v únoru mohou těšit na cestovatelské přednášky z cyklu Svět na dlani, na promítání dokumentů, ale i na floristickou dílnu. Pro děti bude připraven program Robinsonská čítárna a pro žáky základních škol hra Středověk. Více informací naleznou čtenáři na webu www.kmmb.cz.

Hromnice budou lákat jaro

Mladá Boleslav - V pátek 2. února se v Templu koná oslava svátku Hromnic, které předznamenávají příchod jara. Začíná se ve 14 hodin a návštěvníci poznají historii tohoto svátku.

Úklid stromků pokračuje

Mladá Boleslav - Zítra začíná únor. Přesto se v ulicích města i nadále objevují vyhozené vánoční stromky. Jen za uplynulý volební víkend bylo dvěma svozovými vozy firmy Compag z Mladé Boleslavi vyvezeno šest velkoobjemových kontejnerů těchto symbolů Vánoc k dalšímu ekologickému zpracování. Celkem bylo v Mladé Boleslavi odvezeno 25 velkoobjemových šestnáctikubíkových kontejnerů.