Připomenou osobnosti

Mnichovo Hradiště – Netradiční oslavy založení České republiky čekají letos na obyvatele Hradiště. Ti se nejdříve sejdou v parku u nádraží, kde proběhne pietní akt. Následně se zájemci vydají na jedinečnou procházku po stopách sedmi významných osobností města. Účastníci se zastaví u sedmi domů, kde tito lidé žili a působili. Dozví se mnoho zajímavého nejen z jejich životů, ale i z historie města. Během procházky pak budou slavnostně odhaleny pamětní tabulky, jež mají tyto osobnosti připomínat. Netradiční podobu kruhové tabulky z mosazi navrhl architekt města Jakub Chuchlík, o texty se pak postarala Jana Dumková z městského muzea. Originální nápad vznikl během setkání letopisecké a muzejní komise. 

V parkovacím domě se zabydleli vodní skauti

Mladá Boleslav – V parkovacím domě na Staroměstském náměstí lze navštívit výstavu o 13 zahraničních expedicích 8. oddílu vodních skautů Mladá Boleslav. Výstava představuje fotografie, dokumenty, ukázky výstroje, propagační předměty i zajímavé a často vzácné předměty nalezené na zmíněných expedicích po celé Evropě, které se konalyv letech 1993 a 2017. Výstava potrvá nejméně do konce roku. Po celou dobu výstavy je promítán krátký film o expedicích. 

Kino nabízí komedii i horor

Mladá Boleslav – Multikino CineStar v Bondy centru hraje dnes: sci-fi thriller Blade Runner 2049 (14, 17.15, 18, 20, 20.30); horor Amityville: Probuzení (15.30); animovaný rodinný film Esa z pralesa (13.20, 14.20); drama Hora mezi námi (18.50); animovanou komedii Hurvínek a kouzelné muzeum (12.30); komedii Kingsman: Zlatý kruh (21.15); animovanou komedii Lego Ninjago film (13.30); česko-slovensko-dánský snímek Po strništi bos (15:40); americký horor To (21.10); mysteriózní thriller Wind River (16.30); české drama Zahradnictví Dezertér (17.30).

Vzpomínají na vítězství

Mladá Boleslav – Dnes se uskuteční druhá z přednášek podzimního cyklu Neobyčejné příběhy z historie automobilky, tentokrát však z oblasti moto sportu. Na vývoj soutěžního vozu ŠKODA Favorit a jeho vítězství v Poháru FIA pro vozy o objemu do 2000 ccm zavzpomíná tehdejší vedoucí oddělení motorsportu Pavel Janeba společně se svými hosty. Přednáška začíná v 17.30 hodin v sále L&K Fórum.

Ohnivý kuře se usadilo v Benátkách

Benátky nad Jizerou – Před dvěma dny se v zámeckém parku, ale také v ulici u školy a na Husově náměstí natáčely další epizody oblíbeného televizního seriálu Ohnivý kuře. Televizní štáb zamíří do Benátek nad Jizerou k dalšímu natáčení 25. října. Na Husově náměstí bude pracovat od 7 do 19 hodin.

Bělá vybrala fotky na kalendář, hledá titulní

Bělá pod Bezdězem – Jednatřicet fotografií se uchází o místo v nástěnném kalendáři, který připravují v Bělé. Dát hlas fotografii, která bude na titulní straně, může každý občan až do tohoto pátku na webu www.mubela.cz. S výsledky soutěže a oceněním medailových míst spolu s prezentací všech fotografií sedmi autorů, kteří se do soutěže přihlásili, se veřejnost seznámí 9. listopadu od 17 hodin v informačním centru. 

Boleslavská průmyslovka slaví sto padesát let

Program:
Zahájení oslav se koná
v pátek 20. října v 10
hodin ve Sboru českých
bratří v Mladé Boleslavi.
Tentýž den bude ve škole
probíhat Den otevřených
dveří a veřejnost bude
mít od 11 až do 17 hodin
možnost prohlédnout si
prostory průmyslovky.
Den otevřených dveří bude
pokračovat i v sobotu
od 9 do 12 hodin. Oslavy
uzavře společenský večer
v Domě kultury, jehož
začátek je v 19 hodin,
konec následuje hodinu
po půlnoci.


Mladá Boleslav – Střední průmyslová škola v Mladé Boleslavi v těchto dnech slaví sto padesát let od svého založení. U příležitosti tohoto výročí připravila škola pro veřejnost slavnostní program, který se uskuteční ve dnech 20. a 21. října. Škola byla založena v roce 1867 jako jedna z prvních odborných škol v českých zemích. Před druhou světovou válkoui první desetiletí po ní byla jedinou specializovanou průmyslovou školou v republice. V současné době škola nabízí čtyři studijní obory a navštěvuje ji přes čtyři sta studentů.

Cestovatel míří do Ameriky

Mladá Boleslav – Další ze série cestopisných přednášek v městské knihovně zavede návštěvníky do spojených států. O tom, jak se jezdí po USA na kole a s jakými úžasnými stezkami se mohou pochlubit na východním pobřeží, přijde dnes vyprávět cestovatel, basketbalista, fotograf a cyklotramp Karel Tříska. Návštěvníci se rovněž mohou těšit na spoustu fotografií a zábavných videí. Přednáška Napříč USA - cesta za východem slunce začíná v 18 hodin.