Zájemci si mohou nechat zdarma vyšetřit kožním lékařem svá znaménka. Akce se bude konat mezi 9. a 15. hodinou.

Pedagog poradí, jak na děti

Mnichovo Hradiště – Centrum pro rodinu Náruč a Ženské kruhy Mnichovo Hradiště pozvou již zítra na besedu Jak vést děti k opravdovým hodnotám, jejíž ústřední postavou bude speciální pedagog a psychoterapeut Pavel Kalpakcis. Program začíná v 17 hodin ve Volnočasovém centru, vstup je zdarma, registrace nutná.

Parníky pojedou za polovic

Doksy – Máchovo jezero se otevírá! Regata vyplouvá a poprvé vezme turisty na jezero, kolem vody se to bude hemžit piráty, jejichž dobrodružství jsou ústředním tématem programu pro děti, a pódium bude patřit Vladimíru Hronovi nebo kapele UDG. Lodní kapitáni lákají, že děti budou jezdit v tento den zdarma a dospělí za polovic obvyklých sazeb. Slavnost, která v Doksech a Starých Splavech dříve zahajovala sezónu 1. května, se přesunula na dny, které už přinášejí hezčí počasí. Otevírání jezera tak bude patřit sobota 20. května, a to od 13 hodin.

Brhlíci o své hnízdo nepřišli

Kosmonosy – Stav lípy v druhé části kosmonoského hřbitova byl vyhodnocen jako havarijní, podle odborníků reálně hrozilo rozlomení kmene, a tak muselo město přistoupit k bezodkladného pokácení letitého stromu. To bylo naplánováno na čtvrtek. Během kácení stromů si však dřevorubci povšimli, že v dutině jedné z větví sídlí brhlíci. Na místě proto bylo ponecháno zabezpečené torzo stromu, které bude skáceno poté, co ptáci hnízdo opustí. Na místě bude následně vysázen nový strom.