Otevírá se úsek cyklostezky

Čelákovice – Cyklisté mají důvod k radosti. Ve čtvrtek bude slavnostně otevřen nový úsek Labské stezky, páteřní cyklistické komunikace propojující Prahu s pramenem Labe a pokračující dále až k ústí Labe do moře na severu Německa. Tentokrát půjde o cyklostezku mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň v délce bezmála jeden a půl kilometru vedoucí kolem jezera Mezi mosty a pískovny Malvíny. Stezka má asfaltový povrch a v její blízkosti jsou již instalována odpočinková místa pro turisty. 

Žně jsou stále na začátku

Mladoboleslavsko – Zemědělce nadále trápí střídání horkého počasí s přeháňkami i přívalovými dešti. Proto se dá podle ředitelky okresní agrární komory Simony Šlosarové ještě pořád mluvit o tom, že žně jsou na samém začátku. V závěru minulého týdne byl ze všech plodin takřka sklizený pouze ozimý ječmen (94 procent osetých ploch), kterého bylo vyseto 1250 hektarů. Z bezmála 6900 hektarů řepky bylo sklizeno 16 procent, ozimé pšenice pouze 11 procent. Výnosy ječmene jsou 6,7 tuny z hektaru, pšenice zatím 6,15 tuny z hektaru, řepky 3,72 tuny z hektaru. 

Seniorka se v noci dusila

Mladá Boleslav – Další dramatický noční výjezd za sebou mají strážníci městské policie. Krátce po druhé hodině ranní v noci z neděle na pondělí je požádala o pomoc pracovnice pečovatelské služby, jejíž klientka v důchodovém věku žijící sama se začala ve svém bytě dusit. Strážníci pečovatelku naložili, dopravili ji na místo a poskytli jí pomoc při úkonech, které předcházely příjezdu zdravotnické záchranné služby. 

Kofola hledá jiné parkování

Mnichovo Hradiště – Pouhá dvě místa pro nákladní vozy a pouhých 15 minut na jejich odbavení. Tak bude od prvního září vypadat provoz na Černé silnici před výrobním závodem společnosti Kofola, kde začne platit zákaz zastavení. Město tak hodlá po jednání s Kofolou učinit přítrž hluku od nákladních automobilů. Výrobce nápojů musí hledat prostory pro záchytné parkoviště jinde. O dalších opatřeních, jejichž smyslem je minimalizování dopadů výroby na obyvatele okolní lokality, se bude hovořit na veřejném setkání 1. září přímo v Kofole.