Vedení města věří, že aplikace značně usnadní cestování autobusy dopravního podniku. Navíc aplikace funguje i v režimu offline, tedy bez nutnosti připojení k internetu. V současné době existují dvě verze aplikace, a to pro telefony s Javou (J2ME verze) a pro chytré telefony s operačním systémem Android. Jízdní řady si mohou zájemci bezplatně stáhnout na stránce www.mhdvmobilu.cz

Pomůže ostrůvek

Mladá Boleslav – V pondělí začala stavba nového přechodu pro chodce a oprava silnice v Průmyslové ulici v Kosmonosích. Z tohoto důvodu tam až do 23. července bude značně omezena doprava. Provoz bude sveden v opravovaném úseku do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Důvodem není jen stavba nového přechodu, ale i oprava silnice, kdy dojdek rozšíření vozovky a vybudování ostrůvku tak, aby chodci nemuseli přecházet celou čtyřproudovou silnici naráz. Přechod bude osvětlen a posunut dále od kruhového objezdu. Zároveň tam vzniknou i nové chodníky.

Hlídání zajistí na koupališti

Mladá Boleslav – Letní dětský klub na koupališti bude otevřen i během nadcházejících státních svátků. Klub, který organizuje Městská společnost sportovní a rekreační areály, je určen pro děti ve věku pěti až dvanácti let. Je alternativou pro rodiče, kteří musí chodit během prázdnin do práce a nemají kam své potomky přes den umístit. Pro malé návštěvníky je připraven pestrý celodenní program, při kterém děti mohou uplatnit například svou zručnost. Klub je otevřen denně od 7 do 17 hodin.