Mrtvý ježek? Byl živý!

Mladá Boleslav – „V Ptácké ulici leží mrtvý ježek,“ hlásil pozorný občan strážníkům městské polici. Bylo úterý po poledni a strážníci prověřili oznámení. Ukázalo se, že ježek není mrtvý, ale jen spí. Místní pracovníci, kteří zde provádí opravu železničního přejezdu, se přiznali, že ježka vyhrabali a odhodili stranou. Hlídka ježka sebrala a umístila do ZOO koutku v Jaselské ulici.

Daroval bundu, nechal tam klíče  

Mladá Boleslav – Možná doma prohledal několikrát celý dům a stejně nemůže se svým vozem Volkswagen odjet. Nemá totiž klíče. Právě klíče od takového vozu byly nalezeny v bundě, kterou někdo daroval do azylového střediska Naděje. Dárce vypátrat není možné. „Nelze zjistit, který den jsme tuto bundu dostali, lidé k nám totiž nosí věci průběžně,“ uvedl Tadeáš Hrabovský, vedoucí azylového střediska. Klíče si může jejich majitel vyzvednout na služebně městské policie v Palackého ulici.

Přednáška míří do vesmíru

Mladá Boleslav – V mladoboleslavské hvězdárně se dnes od 18 hodin skoná přednáška nazvaná Vlny – vesmírný poslíček. Tématem je elektromagnetické vlnění a zajímavosti o vesmíru. Od 20 hodin se pak v Domě kultury koná maturitní ples boleslavské průmyslové školy. Na stejném místě se bude tančit i zítra, kdy ve 20 hodin začíná maturitní ples Gymnázia Mnichovo Hradiště.

Do klubu míří tanečníci

Mnichovo Hradiště – Zítra začínají pokračovací taneční kurzy v Mnichově Hradišti. Celkem 10 lekcí se uskuteční v sále Klubu, každou sobotu kromě 10. března. Kurzy organizují lektoři Martin Šimek a Tereza Řípová.