Mladík pobíhal mezi auty

Mladá Boleslav – Ulice Svojsíkova zažila v úterý krátce před polednem pozdvižení. Kolemjdoucí si všiml, že mezi zaparkovanými auty pobíhá podivný mladík a neustále něco pokřikuje na lidi, a tak raději přivolal strážníky. „Zjistili, že muž byl právě pod vlivem jiné návykové látky a v důsledku toho nebyl schopen ovládat svoje chování," popsal ředitel městské policie Tomáš Kypta. Strážníci proto na místo přivolali záchrannou službu, která muže za asistence hlídky převezla na lékařské vyšetření.

Čtěte také: KRIMI MIX: Žena si ustlala na lavičce

Zábradlí opraví Povodí Labe

Mladá Boleslav – Skupina, která monitoruje následky zimy ve městě, jež odrývá jarní úklid, tentokrát navštívila příměstskou část Debř a Štyrsovu ulici. Hned na prvním místě bylo vidět, co mrazy napáchaly. Skupina se shodla na tom, že je nutné opravit chodník od kolejí k místnímu obchodu. Jelikož místo navštěvuje řada lidí, není čas čekat, a tak investici provedou ještě letos. Ve Štyrsově ulici například objevili zábradlí, které je ve velmi špatném stavu. Zrekonstruuje ho Povodí Labe, jemuž patří.

Soutěží o nejhezčí výzdobu

Josefův Důl – Kdo má v Josefově Dole nejkrásnější květinovou výzdobu v oknech, na balkonech, v okolí domu či na předzahrádkách, to ukáže další ročník soutěže, kterou jen před několika dny spustil obecní úřad. Důležité ale také je, aby soutěžní okno bylo viditelné a nebylo schované například ve dvoře. Poté stačí vyplnit přihlášku, přiložit minimálně tři fotografie a do konce srpna ji zaslat, nebo přinést na adresu obecního úřadu.

Kofola omezuje hlučnost

Mnichovo Hradiště – Především obyvatele čtvrti Salabka bude jistě zajímat setkání, které pořádá 5. dubna od 16.30 hodin ve svém výrobním závodě u Mnichova Hradiště společnost Kofola. Tématem bude hlučnost zdejšího provozu a plány, jak ji zmírnit. Schůzky se kromě zástupců Kofoly zúčastní také zástupci krajské hygienické stanice, společnosti Beryl specializující se na měření hluku a města. Veřejnost dostane prostor sdělit své připomínky a náměty.

Čtěte také: KRÁTCE: Brána nemocnice bude v noci zavřená

Rozšířili půjčování knih

Dolní Bousov – Už je to rok, co se dolnobousovská knihovna přiblížila lidem. Zejména seniorům. Do knihovny totiž nevede výtah, pouze schody a lidé, kteří špatně chodí, by tak přišli o možnost půjčit si knihy. Proto knihovnice nejdříve s knihami docházely přímo ke čtenářům domů. Poté službu rozšířily a každé první pondělí v měsíci od 10 do 11 hodin přináší dvě tašky plné knih do společenské místnosti zdejšího domova s pečovatelskou službou, kde si lze knihy také prodloužit, případně objednat.

Poradí, jak složit jídelníček

Mladoboleslavsko – Osteoporóza a obezita tématem pořadu Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou na Český rozhlas Region Střední Čechy po 11. hodině. V dnešním vydání se doktorka spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na to, jak souvisí osteoporóza s obezitou a jaké ohledy musíme brát při hubnutí. Dozvíte se, jaký bude jídelníček pro lidi s osteoporózou s normální postavou a silnější nebo jaký věk je nejrizikovější. Do pořadu Hubněte zdravě se můžete se svými dotazy zapojit i vy – už dnes dopoledne na frekvenci 100,3 FM.

Čtěte také: Ve středních Čechách se část řidičů autobusů zapojí do stávky