Mezi Boleslaví a Mšenem nejezdí vlaky  

Mladoboleslavsko - Až do 15. října do 19. hodiny je vyloučena doprava na železnici v úseku Mšeno – Mladá Boleslav hlavní nádraží. Po dobu výluky jsou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazené autobusy, které jezdí podle výlukového jízdního řádu.

Knihovnou zazní Eliška Krásnohorská  

Mladá Boleslav – Hra sestavená z vlastních slov a dopisů Elišky Krásnohorské a dopisů Bedřicha Smetany v podání Stanislavy Hoškové pořádá v pondělí 16. října Knihovna města Mladá Boleslav. Pořad začne v zasedací místnosti knihovny v 17 hodin. Vstupné je 30 korun.

Do Bakova přijedou hvězdy

Bakov nad Jizerou – Parádní fotbal bude k vidění už dnes v Bakově na stadionu V Podstráni. Utkání starých gard Bakova a Liberce začne přesně v 15 hodin. V dresu hostů se představí i bývalí prvoligoví hráči Štajner, Obajdin či Papoušek.

Přijedou hosté z Německa

Mnichovo Hradiště – S finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti se uskuteční v Mnichově Hradišti oslava dvaceti let partnerství mezi Mnichovým Hradištěm a německým městem Erzhausenem, který leží v okrese Darmstadt – Dieburg. Oslavy se uskuteční ve dnech 20. – 21. října. Začátek je plánován na 16. hodinu. Společných družebních oslav se zúčastní na šedesát hostů z Německa. Budou mezi nimi zástupci tamní radnice, členové mužského pěveckého sboru, fotbalisté, ale třeba i členové Rangers, což je obdoba naší oblíbené organizace Skaut. 

Ženě pomůže Naděje

Mladá Boleslav – Ve čtvrtečních podvečerních hodinách telefonicky oznámila na boleslavské služebně městské policie jedna z obyvatelek Havlíčkovy ulice, že na autobusové zastávce MHD poblíž domu č. p. 887 zaregistrovala plačící těhotnou ženu slovenské národnosti. Ta jí sdělila, že přišla o ubytování, byla propuštěna ze zaměstnání, že je těhotná a že se v této složité situaci nemá na koho obrátit s prosbou o pomoc. Na místo proto vyrazila hlídka městské policie, která ženu převezla do azylového střediska Naděje.

Kruhový objezd je v provozu

Mladá Boleslav – Už dnes bude ve městě obnovený provoz kruhového objezdu ulic Na Radouči a Jana Palacha. A to přesně ve 14 hodin. Opět tak budou plně v provozu zastávky městské hromadné dopravy: Poliklinika, U Stadionu, Na Radouči, Jana Palacha a Radouč Park. Původně měla plná uzavírka trvat až do konce října. Řidiči ale musí počítat s tím, že 21. října bude na jeden den tato křižovatka opět uzavřena.

Začal podzimní úklid

Mladá Boleslav – Slunné léto je nenávratně pryč, a tak se v Mladé Boleslavi naplno rozběhl podzimní úklid. Firma Compag se pustila především do ručního i strojního čištění silnic a chodníků, které zbavuje velkého množství spadaného listí. V loňském roce se ho totiž odvezlo neskutečných 286 tun. Compag také realizuje prořez a kácení stromů a poslední sekání trávy. Zahradníci na záhonech likvidují letničky a připravují výsadbu dvouletek.