S tím souvisejí i dopravní opatření na křižovatce s ulicí Havlíčkova a v ulici Václavkova od ulice Sadová po ulici Erbenova. Důvodem je obnova vodovodu a kanalizace. Uzavírka potrvá až do 17. července. 

Opilé ženy blokovaly rampu

Kosmonosy – Strážníci městské policie vyráželi v neděli odpoledne na pomoc personálu obchodu Lidl, který oznámil, že na nakládací rampě obchodu se pohybují dvě ženy a odmítají místo opustit. Hlídka na místě zjistila, že obě dámy jsou ve značně podnapilém stavu, a následně, po kontrole totožnosti, rovněž to, že jde o pacientky Psychiatrické nemocnice Kosmonosy. Tam byly obě dámy následně převezeny a předány zdravotnímu personálu. 

Procházky městem začínají

Mladá Boleslav – I když počasí stále ještě více připomíná zimu než jaro, milovníci turistiky se již ve středu mohou těšit na první letošní Procházku městem, jejíž podtitul je Židovský hřbitov – charismatické memento dob a kultur. Kroky tedy povedou na zdejší židovský hřbitov, jenž patří svou rozlohou mezi největší u nás. Sraz je v o půl čtvrté odpoledne před branou židovského hřbitova. Průvodcem bude uměnovědec a publicista Jiří Bartoš Sturz. 

Historiáda uzavře školu

Bakov nad Jizerou – Bakovská základní škola hostí ve čtvrtek a v pátek 27. a 28. dubna 19. ročník Historiády, celorepublikové dějepisné soutěže. V žádném případě však nejde jen o nějaké suchopárné vyplňování testů. Týmy ze dvou desítek základních škol budou plnit i praktické úkoly s historickou tematikou v kulisách hradu Bezděz, čeká je fotografické putování po Bakově a další zadání. Soutěž na oba dva dny uzavře celou školu, účastníci budou totiž nocovat přímo ve třídách. Na akci se finančně podílí město Bakov nad Jizerou. 

Nová silnice je i u Neuberku

Mladá Boleslav – Po křižovatce třídy Václava Klementa a Laurinovy ulice se dočkala už v závěru minulého týdne opravy povrchu také vozovka v Nádražní a Vinecké ulici. Úsek dlouhý 360 metrů vedoucí k zámečku v Neuberku byl jedním z nejpoškozenějších ve městě a opravy tu prováděla Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Šlo o vůbec jednu z prvních letošních krajských investic do oprav silnic. 

Pravda o BIO potravinách

Mladá Boleslav – Jsou BIO potraviny skutečně zdravé? A můžeme této značce důvěřovat? Na tyto a další otázky dnes bude hledat odpovědi Klub zdraví ve Společenském domě Lávka od 18 hodin, kde se uskuteční diskuze s názvem Pěstovat a jíst BIO potraviny se vyplatí. Hostem bude bio zemědělec Jiří Pospíšilík. Posluchači se mimo jiného dozví, jak správně tyto potraviny pěstovat a jak se o ně starat, aby neztrácely na své kvalitě. Vstupné je dobrovolné.